PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Jak z Kriminálky Las Vegas. Science Café v Jindřichově Hradci představí forenzní genetiku

Jak z Kriminálky Las Vegas. Science Café v Jindřichově Hradci představí forenzní genetiku

Pondělí, 13.11.2017 / článek

 

Díváte se rádi na seriály typu Kriminálka Las Vegas, Kriminálka Miami či některý z nových český kriminálních seriálů? Také vás při tom fascinují moderní forenzní metody a neuvěřitelná schopnost specialistů odhalit i drobné stopy, které pachtel zanechal? Jedním z oborů forenzních věd, které při řešení kriminálních činů mají pravidelně svoje místo, je genetika. Právě o ní bude vyprávět kriminalista Roman Hradil ve středu 15. listopadu od 18 hodin v jindřichohradeckém Caffé della Cittá v rámci Science Café.

Analýza DNA byla poprvé použita pro usvědčení pachatele v listopadu 1988 v USA a od té doby tato metoda patří do nedoymslitelné výbavy kriminalistů.
Toto vcelku nenápadné, ale v dějinách kriminalistiky významné výročí, si připomenou zájemci i v listopadovém Science Café Jindřichův Hradec. Přednášet bude plukovník Roman Hradil z Kriminalistického ústavu Policie ČR - přední odborník na forenzní genatiku.
Pravidleně přednáší pro zástupce Policie ČR, Ministerstva vnitra, justice či jiných mimoresortních institucí. Je členem pracovní skupiny DNA Evropské sítě forenzních institucí (ENFSI), které dva roky předsedal. Genetik Roman Hradil patří k nejvýraznějším osobnostem forenzní genetiky v České republice, je uznávaným a vyhledávaným odborníkem i v zahraničí.

Jaké jsou možnosti forenzní genetiky? Jak snadno lze udělat interpretační chybu? Jsou obavy laické veřejnost oprávněné, máme se bát forenzní genetiky? Na tyto a další otázky se nám pokusí host odpovědět. Vstupné je 30 Kč. 
 


Fotografie


Autor: - i, dap-

Malá scéna láká na výstavy fotografií "čističky"

Budějovická kavárna na Malé scéně (DK Metropol) je místem, kde si můžete prohlédnout výstavu fotografického projektu Za hranici nevšedna, který má na svědomí trio fotografů Veronika Pilařová, Tomáš Bajer a Jindra Prokeš. Fotografie byly pořízeny převážně ve Staré čistírně odpadních vod v pražské Bubenči a divákovi přiblíží českou komunitu vyznavačů Steampunku. Výstava potrvá do 30. května a je přístupná vždy v časech otevírací doby kavárny. Více na www.bartfood.eu. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Kolega Mela Gibsona

Divadlo
Kulturní dům, U Nádraží 602
18.03.2019 od 19:00 hod.

 

Misery

Divadlo / jiný / horror - thiller
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - velký sál
18.03.2019 od 19:00 hod.

 

Tři letušky v posteli

Divadlo
Spektrum Sezimovo Ústí
18.03.2019 od 19:00 hod.

 

Jiří Malík / Zadrž vodu v krajině

Ostatní / setkání / beseda
Jednota kafe a knihy
18.03.2019 od 19:00 hod.