PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Jak z Kriminálky Las Vegas. Science Café v Jindřichově Hradci představí forenzní genetiku

Jak z Kriminálky Las Vegas. Science Café v Jindřichově Hradci představí forenzní genetiku

Pondělí, 13.11.2017 / článek

 

Díváte se rádi na seriály typu Kriminálka Las Vegas, Kriminálka Miami či některý z nových český kriminálních seriálů? Také vás při tom fascinují moderní forenzní metody a neuvěřitelná schopnost specialistů odhalit i drobné stopy, které pachtel zanechal? Jedním z oborů forenzních věd, které při řešení kriminálních činů mají pravidelně svoje místo, je genetika. Právě o ní bude vyprávět kriminalista Roman Hradil ve středu 15. listopadu od 18 hodin v jindřichohradeckém Caffé della Cittá v rámci Science Café.

Analýza DNA byla poprvé použita pro usvědčení pachatele v listopadu 1988 v USA a od té doby tato metoda patří do nedoymslitelné výbavy kriminalistů.
Toto vcelku nenápadné, ale v dějinách kriminalistiky významné výročí, si připomenou zájemci i v listopadovém Science Café Jindřichův Hradec. Přednášet bude plukovník Roman Hradil z Kriminalistického ústavu Policie ČR - přední odborník na forenzní genatiku.
Pravidleně přednáší pro zástupce Policie ČR, Ministerstva vnitra, justice či jiných mimoresortních institucí. Je členem pracovní skupiny DNA Evropské sítě forenzních institucí (ENFSI), které dva roky předsedal. Genetik Roman Hradil patří k nejvýraznějším osobnostem forenzní genetiky v České republice, je uznávaným a vyhledávaným odborníkem i v zahraničí.

Jaké jsou možnosti forenzní genetiky? Jak snadno lze udělat interpretační chybu? Jsou obavy laické veřejnost oprávněné, máme se bát forenzní genetiky? Na tyto a další otázky se nám pokusí host odpovědět. Vstupné je 30 Kč. 
 


Fotografie


Autor: - i, dap-

Do Tábora zavítá postrocková exotika

V pondělí 24. září přijede do táborské pivnice U Zlatého Lva další exotická návštěva, tentokrát až z Argentiny. Kapela Para establecer Un Rio z argentinského města La Plata vyráží poprvé na evropské turné a zastaví se i v Táboře. Čtveřice hudebníků hraje instrumentální melancholický post rock s emotivními zálety. Na své si přijdou fanoušci kapel jako God is an astronaut nebo This will destroy you. Večer otevře Adam z Jindřichova Hradce se svým sólo projektem Bardie Bardlin. Přiveze i novou desku s názvem Víkend. Začátek koncertu bude ve 20, konec v 22 hodin. Vstupné je doporučené 100 Kč (vše jde kapele na turné). (ro)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


ishorts - girls in film

Kino / film / projekce krátkých filmů
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
24.09.2018 od 20:00 hod.

 

Taneční kurz pro dospělé páry

Ostatní / tanec
Taneční škola Stanislava Schöna, Pražská 131a
24.09.2018 - 07.10.2018 od 19:00 hod.
vícedenní akce