PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Jak z Kriminálky Las Vegas. Science Café v Jindřichově Hradci představí forenzní genetiku

Jak z Kriminálky Las Vegas. Science Café v Jindřichově Hradci představí forenzní genetiku

Pondělí, 13.11.2017 / článek

 

Díváte se rádi na seriály typu Kriminálka Las Vegas, Kriminálka Miami či některý z nových český kriminálních seriálů? Také vás při tom fascinují moderní forenzní metody a neuvěřitelná schopnost specialistů odhalit i drobné stopy, které pachtel zanechal? Jedním z oborů forenzních věd, které při řešení kriminálních činů mají pravidelně svoje místo, je genetika. Právě o ní bude vyprávět kriminalista Roman Hradil ve středu 15. listopadu od 18 hodin v jindřichohradeckém Caffé della Cittá v rámci Science Café.

Analýza DNA byla poprvé použita pro usvědčení pachatele v listopadu 1988 v USA a od té doby tato metoda patří do nedoymslitelné výbavy kriminalistů.
Toto vcelku nenápadné, ale v dějinách kriminalistiky významné výročí, si připomenou zájemci i v listopadovém Science Café Jindřichův Hradec. Přednášet bude plukovník Roman Hradil z Kriminalistického ústavu Policie ČR - přední odborník na forenzní genatiku.
Pravidleně přednáší pro zástupce Policie ČR, Ministerstva vnitra, justice či jiných mimoresortních institucí. Je členem pracovní skupiny DNA Evropské sítě forenzních institucí (ENFSI), které dva roky předsedal. Genetik Roman Hradil patří k nejvýraznějším osobnostem forenzní genetiky v České republice, je uznávaným a vyhledávaným odborníkem i v zahraničí.

Jaké jsou možnosti forenzní genetiky? Jak snadno lze udělat interpretační chybu? Jsou obavy laické veřejnost oprávněné, máme se bát forenzní genetiky? Na tyto a další otázky se nám pokusí host odpovědět. Vstupné je 30 Kč. 
 


Fotografie


Autor: - i, dap-

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


GO SKATE DAY JAM + afterparty

Sport / Skate , Hip hop , Pohoda
Náměstí TGM / CESTA
23.06.2018 - 24.06.2018 od 13:00 hod.
vícedenní akce

 

Koncert pro Charitu YES WE CAN 2018

Hudba
Music Bar Velbloud
23.06.2018 od 20:00 hod.

 

Slavnostní zakončení tanečního roku EFK dance family

Hudba / tanec
Dům kultury Milevsko
23.06.2018 od 14:00 hod.

 

Sunshine cup

Sport / Závod v moderní gymnastice
Náměstí Edvarda Beneše v Milevsku
23.06.2018 od 11:00 hod.