PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Jak z Kriminálky Las Vegas. Science Café v Jindřichově Hradci představí forenzní genetiku

Jak z Kriminálky Las Vegas. Science Café v Jindřichově Hradci představí forenzní genetiku

Pondělí, 13.11.2017 / článek

 

Díváte se rádi na seriály typu Kriminálka Las Vegas, Kriminálka Miami či některý z nových český kriminálních seriálů? Také vás při tom fascinují moderní forenzní metody a neuvěřitelná schopnost specialistů odhalit i drobné stopy, které pachtel zanechal? Jedním z oborů forenzních věd, které při řešení kriminálních činů mají pravidelně svoje místo, je genetika. Právě o ní bude vyprávět kriminalista Roman Hradil ve středu 15. listopadu od 18 hodin v jindřichohradeckém Caffé della Cittá v rámci Science Café.

Analýza DNA byla poprvé použita pro usvědčení pachatele v listopadu 1988 v USA a od té doby tato metoda patří do nedoymslitelné výbavy kriminalistů.
Toto vcelku nenápadné, ale v dějinách kriminalistiky významné výročí, si připomenou zájemci i v listopadovém Science Café Jindřichův Hradec. Přednášet bude plukovník Roman Hradil z Kriminalistického ústavu Policie ČR - přední odborník na forenzní genatiku.
Pravidleně přednáší pro zástupce Policie ČR, Ministerstva vnitra, justice či jiných mimoresortních institucí. Je členem pracovní skupiny DNA Evropské sítě forenzních institucí (ENFSI), které dva roky předsedal. Genetik Roman Hradil patří k nejvýraznějším osobnostem forenzní genetiky v České republice, je uznávaným a vyhledávaným odborníkem i v zahraničí.

Jaké jsou možnosti forenzní genetiky? Jak snadno lze udělat interpretační chybu? Jsou obavy laické veřejnost oprávněné, máme se bát forenzní genetiky? Na tyto a další otázky se nám pokusí host odpovědět. Vstupné je 30 Kč. 
 


Fotografie


Autor: - i, dap-

Výherci soutěže o volné vstupy na Festival Vína a na koncert Monkey Business v Plané nad Lužnicí

 Výherci soutěže o volný vstup na Zahajovací košt, který se uskuteční v sobotu 24. února v rámci Táborského festivalu vína v Hotelu Palcát se stávají  Václav Pražák, Jan Štědrý, Marie Hořejší, Monika Pražáková, Jan Procházka, Vladimíra Suchanová, Tomáš Hrdina, Karel Macek, Jiří Štecher, Petr Kozojed, Jana Ratajová a Daniel Štecher. V soutěži o volný vstup na koncert Monkey Business, který se uskuteční v pátek 23.2.v Sokolovně v Plané nad Lužnicí, se stávají Markéta Voráčková, Libor Sůva, Martina Pokorná a Václav Kořený. Všem výhercům gratulujeme a ostatním děkujeme za účast. Další soutěže se již připravují.

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


xv.holubářský ples

Hudba / taneční zábava
Řepečská hospůdka
23.02.2018 od 20:00 hod.

 

Ples SOŠ a SOU Milevsko

Hudba
Dům kultury Milevsko
23.02.2018 od 20:00 hod.

 

Monkey business + Gustavo Rojo

Hudba / koncert / funk - indie rock
Sokolovna
23.02.2018 od 20:00 hod.

 

Sodoma Gomora ZNK - 3.narozeniny Divadelky

Hudba / koncert / rap - grime - horrorcore
Music club Divadelka
23.02.2018 od 20:00 hod.