PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Tichá dohoda vydala novinku, Hlasitou revoluci. Na jihu zahraje v Budějovicích a Písku

Tichá dohoda vydala novinku, Hlasitou revoluci. Na jihu zahraje v Budějovicích a Písku

Pátek, 20.10.2017 / článek + video

 

V pátek 6. října vyšlo nové, v pořadí šesté řadové album české rockové legendy Tichá dohoda. Deska Hlasitá revoluce přináší desítku nových skladeb včetně singlu Planeta opic/Zakázaný slova z letošního února. Skupina na albu udržuje energický kytarový zvuk inspirovaný dřevním rockem 60. a 70. let s výraznými refrény a aktuálními texty k zamyšlení. Novinku mohou jihočeští fandové rockové muziky slyšet naživo v sobotu 21. října od 20 hodin v budějovickém klubu MC Fabrika a o týden později, 27. října, od 20 hodin v píseckém Divadle Pod Čarou.  

Tichá dohoda zároveň zveřejnila nový klip ke skladbě Oni už zapomněli, která se vysmívá hloupým hudebním dramaturgiím komerčních rádií. Scénář ke klipu vytvořil leader kapely Dan Šustr a realizaci se postaralo studio FZG Klecany, které natáčelo pro Tichou dohodu klip ke skladbě Zakázaný slova. Vedle dokumentu Hlasitá revoluce je to v pořadí již třetí videoklip k albu a skupina plánuje natočit počátkem příštího roku ještě nejméně jeden.

Tichá dohoda, která existuje již přes 30 let, vydala v průběhu své existence pět řadových alb a mnoho singlů, speciálů, živých nahrávek a výběrů. Některé z jejích hitů z 90. let se staly „trvalkami“ v českých rádiích a hrají se dodnes (Cizí pohled, Tulák po hvězdách, Kotva a Kříž, Marioneta, Večírek osamělých srdcí). 

Tichá dohoda v současnosti hraje ve složení Dan Šustr – kytary, zpěv, Zuzana Vintrová – zpěv, kytary, Michal „Sherry“ Šerák – basa a Pavel Attel – bicí. Pražský křest alba se uskuteční 3. listopadu v Malostranské Besedě.

Video „Oni už zapomněli“


Video „Zakázaný slova“


Video „Planeta opic“


Videodokument „Hlasitá revoluce“


Více info na  www.tichadohoda.cz
 


Autor: - dap -

Do Tábora zavítá postrocková exotika

V pondělí 24. září přijede do táborské pivnice U Zlatého Lva další exotická návštěva, tentokrát až z Argentiny. Kapela Para establecer Un Rio z argentinského města La Plata vyráží poprvé na evropské turné a zastaví se i v Táboře. Čtveřice hudebníků hraje instrumentální melancholický post rock s emotivními zálety. Na své si přijdou fanoušci kapel jako God is an astronaut nebo This will destroy you. Večer otevře Adam z Jindřichova Hradce se svým sólo projektem Bardie Bardlin. Přiveze i novou desku s názvem Víkend. Začátek koncertu bude ve 20, konec v 22 hodin. Vstupné je doporučené 100 Kč (vše jde kapele na turné). (ro)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


ishorts - girls in film

Kino / film / projekce krátkých filmů
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
24.09.2018 od 20:00 hod.

 

Taneční kurz pro dospělé páry

Ostatní / tanec
Taneční škola Stanislava Schöna, Pražská 131a
24.09.2018 - 07.10.2018 od 19:00 hod.
vícedenní akce