PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Tichá dohoda vydala novinku, Hlasitou revoluci. Na jihu zahraje v Budějovicích a Písku

Tichá dohoda vydala novinku, Hlasitou revoluci. Na jihu zahraje v Budějovicích a Písku

Pátek, 20.10.2017 / článek + video

 

V pátek 6. října vyšlo nové, v pořadí šesté řadové album české rockové legendy Tichá dohoda. Deska Hlasitá revoluce přináší desítku nových skladeb včetně singlu Planeta opic/Zakázaný slova z letošního února. Skupina na albu udržuje energický kytarový zvuk inspirovaný dřevním rockem 60. a 70. let s výraznými refrény a aktuálními texty k zamyšlení. Novinku mohou jihočeští fandové rockové muziky slyšet naživo v sobotu 21. října od 20 hodin v budějovickém klubu MC Fabrika a o týden později, 27. října, od 20 hodin v píseckém Divadle Pod Čarou.  

Tichá dohoda zároveň zveřejnila nový klip ke skladbě Oni už zapomněli, která se vysmívá hloupým hudebním dramaturgiím komerčních rádií. Scénář ke klipu vytvořil leader kapely Dan Šustr a realizaci se postaralo studio FZG Klecany, které natáčelo pro Tichou dohodu klip ke skladbě Zakázaný slova. Vedle dokumentu Hlasitá revoluce je to v pořadí již třetí videoklip k albu a skupina plánuje natočit počátkem příštího roku ještě nejméně jeden.

Tichá dohoda, která existuje již přes 30 let, vydala v průběhu své existence pět řadových alb a mnoho singlů, speciálů, živých nahrávek a výběrů. Některé z jejích hitů z 90. let se staly „trvalkami“ v českých rádiích a hrají se dodnes (Cizí pohled, Tulák po hvězdách, Kotva a Kříž, Marioneta, Večírek osamělých srdcí). 

Tichá dohoda v současnosti hraje ve složení Dan Šustr – kytary, zpěv, Zuzana Vintrová – zpěv, kytary, Michal „Sherry“ Šerák – basa a Pavel Attel – bicí. Pražský křest alba se uskuteční 3. listopadu v Malostranské Besedě.

Video „Oni už zapomněli“


Video „Zakázaný slova“


Video „Planeta opic“


Videodokument „Hlasitá revoluce“


Více info na  www.tichadohoda.cz
 


Autor: - dap -