PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Petr Vořešák a ONI, budějovické legendy v Kavkárně

Petr Vořešák a ONI, budějovické legendy v Kavkárně

Sobota, 14.10.2017 / fotoreport + článek

 

Vystoupení českobudějovického písničkáře a světoběžníka Petra Vořešáka v jeho domovině bývá vzácnou událostí. Obzvláště potom v těch případech, kdy své skladby prezentuje s dalšími muzikanty v zádech. Jeho fanoušci to zřejmě dobře ví a proto v pátek 8. září naplnili prostor budějovické Kavkárny k prasknutí.

Písničkář zahájil vystoupení sólovým akustickým setem, brzy se k němu ale připojila spřátelená budějovická skupina Oni. Spolu už absolvovali například loňský koncert v Domě U Beránka, kde písničkář fanouškům rozdal svou desku Janus. Ta v té době přitom ještě nebyla hotová a posluchači si ji tak na obdržené CD vypálili až pár týdnů poté.

Na rozdíl od zmiňovaného koncertu nechali tentokrát Oni doma kontrabasy nebo akustické kytary a představili se ve své tradičnější elektrické podobě (byť za absence dechaře Petra Puffera). Tentokrát jsou to právě Oni, kdo mají na kontě novou nahrávku, a tak právě kapele a jejím skladbám (nejen) z letošního eponymního debutu patřila druhá polovina koncertu.
 


Fotografie


Autor: Petr Šrajer, foto: František Ciml