PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Festival nového divadla Malá inventura nabídne program pro malé i velké

Festival nového divadla Malá inventura nabídne program pro malé i velké

Čtvrtek, 12.10.2017 / článek

 

Festival nového divadla Malá inventura se koná v budějovické kavárně Měsíc ve dne a Švestkovém dvoře v Malovicích od 13. do 14. října. Druhý ročník opět představuje showcase nového divadla, kulturní networking, výběr projektů nezávislé produkce a začínajících umělců, tvůrčí workshopy a diskuse. 

“Letos na festivalu představíme čtyři představení, kde se diváci shledají s velmi nevšedním pojetím loutky a scény jako takové. Představení jsme vybírali tak, abychom potěšili dětského i dospělého diváka a zároveň jsme při výběru dbali na kvalitu a zajímavé provedení každé inscenace. Tento ročník festivalu budou hlavní roli hrát loutky, a to nejen na jevišti - celý program doplníme kreativní dílnou “Bouchni, řízni, sekni!”, kde si děti od tří let budou moci vyrobit svou vlastní loutku a zahrát si s ní samy divadlo”, přibližuje hned na úvod program výkonná ředitelka spolku Barbora Jílková.

Divadelní program pro veřejnost odstartuje v pátek v budějovické Galerii Měsíc ve dne 12 minutová autorská inscenace pro jednoho diváka „Sputnik“. Představení Sputnik je o dobrodružství, které ve vesmíru zažívá první umělá družice planety Země. Zároveň je to první inscenace v novém miniaturním divadelním prostoru μMikro - transportní divadelní scéna pro jednoho diváka a dva herce. Divák pozoruje představení průzorem 4‚4 × 7 cm, ve kterém se na principu filmového střihu střídají jednotlivé kazety s různými scénami.

Druhý festivalový den se celý program přesune do Malovic na Švestkový dvůr. Zde budou moci diváci (děti i dospělí) zhlédnout tři divadelní inscenace: „Chuťovky“ (Juanitas Bananas), kde je do centra dění postaveno ovoce a zelenina jakožto materiál ke hře. Ve výsledné koláži tak diváci potkávají cibuli, hrušku, banán a další přehlížené hrdiny každodenního stolu v nečekaných rolích a situacích.

Dále bude následovat „Tisíc tuctů“ (Plata Company), v režii Jakuba Maksymova, kde zlatou horečku na Aljašce zažije publikum tak, jak ji opravdu nezná a dosud nevidělo. I tato inscenace je postavena na loutkách a zejména netradiční scéně z prázdných kartonových plat na vajíčka.

Na závěr dne i festivalu se představí autorské duo Waxwings (Zuzana Smolová a Peter Gaffney) s představením „Bestiář“ - snový příběh - přerušovaný punk-rockovou prudkostí – o lidské bytosti konfrontované se staletou morální krizí.

Doprovodný program festivalu bude složen z kreativní dílny Bouchni, řízni, sekni! (pátek 13. října od 13 do 15 hodin, Výtvarný ateliér Tvor a v sobotu 14. října od 16 do 18 hodin, Švestkový dvůr) hudby a setkání s umělci.

V rámci festivalu se také uskuteční panelová diskuze Jižní Čechy propojené II. Stěžejním tématem této diskuze budou možnosti propojení podnikatelské sféry, nezávislé i zřizované kultury a městské strategie - jaké máme nástroje, příležitosti a možnosti spolupráce s cílem zlepšit životní úroveň a občanskou společnost. Tato diskuze volně navazuje na první ročník, kdy pozvaní hosté diskutovali nad potenciálem Jižních Čech, možnostmi financování a výměnou zkušeností. (pátek 13. října od 13 hodin, Literární kavárna Měsíc ve dne)

Program:

Pátek 13/10/17 - České Budějovice

13:00 - 15:00 - Bouchni! Řízni! Sekni!
(Výtvarný atelier Tvor)
13:00 - 14:30 - Diskuze (neveřejné)
(Literární kavárna Měsíc ve dne)
14:30 - 16:30 - Sputnik (neveřejné)
(Literární kavárna Měsíc ve dne)
17:00 - 20:00 - Sputnik (veřejné)
(Literární kavárna Měsíc ve dne)
17:00 - 00:00 - Doprovodný program -Dj FAU ONE,
grilování na terase.

Sobota
14/10/17 - Švestkový dvůr - Malovice

10.30 - odjezd autobusu z ČB
11:00 zahájení
12:00 - 13:00 - Chuťovky
pauza na oběd
13:15 - odjezd autobusu z čb
14:00 - 15:00 - Tisíc tuctů
16:00 - 18:00 - workshop pro děti
18:15 - odjezd autobusu z čb
19:00 - Bestiář

Do Malovic budou vypraveny svozové autobusy. Zpáteční jízdenky zakoupíte stejně jako vstupenky v síti goout.

Odkazy na informace o festivalu

kredance.cz/tanecni/projekty/mala-inventura/mala-inventura-2017-ceske-budejovice/
www.facebook.com/malainventura/
www.facebook.com/events/116938145618836/
www.malainventura.cz/2017/o-festivalu
 


Fotografie


Autor: - i -

Fotky a videa z Mighty Sounds

 Fotografie a videa z festivalu Mighty Sounds najdete v následujících dnech na webu Kulturne.com nebo na facebooku Kulturnme.com ZDE. Photos and videos of festival Mighty Sounds you can check in next days on websites Kulturne.com and facebook HERE

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Milenky starého kriminálníka

Kino / film / komedie / + živá hudba
Divadelní park
17.07.2018 od 21:00 hod.

 

Do vesmíru!

Pro děti / prázdninový program pro děti
Jednota
17.07.2018 od 08:00 hod.

 

Letní kino 2018 - Hurvínek a kouzelné muzeum

Kino / film
Dům kultury Milevsko - amfiteátr
17.07.2018 od 21:00 hod.