PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


V Budějovicích začíná Intersalon, práce vystaví 75 umělců z celé Evropy

V Budějovicích začíná Intersalon, práce vystaví 75 umělců z celé Evropy

Středa, 04.10.2017 / článek

 

Asociace jihočeských výtvarníků (dále AJV) je výběrovým sdružením profesionálních výtvarných umělců a teoretiků Jihočeského kraje. Posláním je rozvíjení všeoborových aktivit v oblasti výtvarné tvorby a prezentace jejich výsledků formou výstav, se zvláštním přihlédnutím k možnostem mezinárodních kontaktů, jejichž výsledkem je každoroční výstava Intersalon AJV. Vernisáž 21. ročníků se koná dnes, ve středu 4. října, od 17 hodin v budějovické Galerii Mariánská.    

Intersalon zahrnuje všechny obory výtvarného umění, od malířství přes sochařství, grafiku až k oborům užitého umění. Důvodem proč Intersalon musel zhruba před osmi lety opustit České Budějovice, byla absence výstavního prostoru.

První ročníky se konaly v DK Metropol, později v Jihočeském Muzeu a s jeho rekonstrukcí byl Intersalon nucen využívat možnosti jiných měst. Ať už to byl Písek, Pasov, Tábor. V Českých Budějovicích se konal opět před třemi lety ve Wortnerově domě a v roce 2015 v Galerii Mariánská. 

"Věříme, že se povede obnovit tradici Intersalonů doma v Budějovicích. Letošní 21. ročník je realizován opět v Galerii Mariánská, účastní se ho 75 umělců z Čech, Německa, Rakouska, Itálie, Francie, Slovinska, Španělska a Rumunska,"  říkají umělci. 

K dnešnímu dni se výstav Intersalon AJV zúčastnilo více než 1000 výtvarných umělců z 27 zemí světa. Výstava je tedy svým rozsahem a počtem zúčastněných autorů mimořádným projektem nejen v jihočeském regionu, ale i v celé ČR. 

Výtvarné obohacení v kraji 

Snahou AJV je přinášet neustále nové podněty, nejen v rámci komunikace na poli profesní umělecké scény, ale také obohacovat kulturní život v rámci Jihočeského kraje. U zrodu myšlenky pořádat každoročně mezinárodní přehlídku současného výtvarného umění stálo tehdy přesvědčení, že aktivita tohoto druhu je velmi užitečnou, ne-li zcela nezbytnou formou komunikace naší výtvarné obce s okolním světem a veřejností.

"Domníváme se, že tato prvotní idea za dobu trvání Intersalonu neztratila nic ze své původní aktuálnosti. Výstava je stále nejen důležitou součástí společenského kulturního dění v jihočeském kraji, ale i specifickou možností veřejné publicity současných výtvarných snah i významnou organizační i kritickou platformou reflektující dosažený stav i stupeň dalšího rozvoje tvůrčí sféry. K tomuto tvrzení nás navíc opravňuje i značný ohlas na doposud realizované ročníky v předchozích letech,"
shodují se výtvarníci.  


Fotografie


Autor: - i, dap -

Fotky a videa z Mighty Sounds

 Fotografie a videa z festivalu Mighty Sounds najdete v následujících dnech na webu Kulturne.com nebo na facebooku Kulturnme.com ZDE. Photos and videos of festival Mighty Sounds you can check in next days on websites Kulturne.com and facebook HERE

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Do vesmíru!

Pro děti / prázdninový program pro děti
Jednota
17.07.2018 od 08:00 hod.

 

Letní kino 2018 - Hurvínek a kouzelné muzeum

Kino / film
Dům kultury Milevsko - amfiteátr
17.07.2018 od 21:00 hod.

 

Milenky starého kriminálníka

Kino / film / komedie / + živá hudba
Divadelní park
17.07.2018 od 21:00 hod.