PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Písecká Sladovna zažila rekordní léto. Co ji a její návštěvníky nyní čeká?

Písecká Sladovna zažila rekordní léto. Co ji a  její návštěvníky nyní čeká?

Neděle, 10.09.2017 / článek

 

Letní prázdniny skončily a s nimi také hlavní sezona písecké Sladovny, která byla nejúspěšnější v historii. Během července a srpna prošlo útrobami Mraveniště, zahrálo si minigolf, zalétlo si na planetu Malého prince či se seznamovalo s výtvarnými technikami v Laboratoři téměř 24 tisíc návštěvníků. To je dvojnásobek dosavadního letního rekordu z roku 2015, kdy Sladovnou prošlo 12 tisíc návštěvníků. 

„Sezona se opravdu vydařila. Návštěvníky k nám letos lákalo především nové Mraveniště a na místě pak objevovali další výstavy, které jsme pro ně na léto připravili," řekla ředitelka Sladovny Tereza Dobiášová. „Povedlo se nám postavit vyvážený program, který zahrnoval jak výstavy s fyzickou aktivitou, tak expozice klidné a odpočinkové. Návštěvníci u nás zůstávali dlouhou dobu a někteří i celý den," pokračuje Tereza Dobiášová.

Rekordní však nebyla návštěvnost pouze celková, ale také počty návštěvníků během jednotlivých dnů překračovaly dosavadní standardy. Vůbec nejúspěšnějším dnem byl 26. červenec, kdy do Sladovny zamířilo 1154 návštěvníků (historicky první tisícová návštěva).

Vývoj letní návštěvnosti
(vždy součet měsíců července a srpna) od roku 2012:
2012 - 1921
2013 - 5352
2014 - 7436
2015 - 12 003
2016 - 9405
2017 - 23 488

Taková čísla jdou však ruku v ruce s nutností větší péče o prvky jednotlivých expozic, proto Sladovna na měsíc zavírá. Bude se opravovat, malovat, zbrousí se podlahy, ale hlavně se bude připravovat nový program.

3. října Galerie hrou představí novou stálou expozici Hnízdo ilustrace a další z lahůdek, která se bude jmenovat Děti lví srdce. Půjde o interaktivní příběh inspirovaný dílem autorky knih pro děti Astrid Lindgrenovou. Budou ho charakterizovat divadelní prvky a bude doprovázen audiovizuálními kulisami. Tento projekt, pod kterým jsou Sladovna a její ředitelka Tereza Dobiášová podepsány výrazným písmem, si užil premiéru v Itálii a nyní se stěhuje do Písku.

Od 4. září do 3. října (včetně) bude Galerie hrou zavřená a konat se v ní budou pouze jednorázové akce dle programu. I ten ale nabízí velmi zajímavé příležitosti k návštěvě.

Listování a pohybově-divadelní kurzy pro mládež

19. září si jistě přijdou na své milovníci scénického čtení s názvem LiStOVáNí, za nímž stojí herec Lukáš Hejlík. Ve Sladovně se tentokrát bude číst a hrát z knihy Zvíře autorky Torey Hayden, která diváky potěší svou přítomností.

Novinkou, která potěší především tance a pohybu chtivou mládež, jsou dlouhodobé otevřené pohybově-divadelní kurzy pro teenagery. Ty se budou konat každé úterý a každý čtvrtek od 17 do 19 hodin a budou zdarma. Účastníci dílen se ve Sladovně poprvé sejdou 28. září.


Autor: - i -

Herec Jan Tříska podlehl zraněním po pádu z mostu

V noci z neděle na pondělí zemřel v nemocnici excelentní český filmový a divadelní herec Jan Tříska, stalo se tak po pádu z Karlova mostu, okolnosti nehody jsou dosud nejasné. Filmografie Jana Třísky je neskutečně pestrá a bohatá, z velmi známých filmů jmenujme Lid versus Larry Flynt (nominace na Oscara), Na samotě u lesa, Obecná škola (nominace na Oscara), Želary, Horem pádem, Máj, Highlander a stovky dalších. Posledním byl snímek Zdeňka Svěráka Po strništi bos. Stal se držitelem divadelního ocenění Cena Alfréda Radoka i Kristián za celoživotní přínos světové kinematografii. Janu Třískovi, který žil v USA, bylo 80 let. (dap)     

Zemřel soulový zpěvák Charles Bradley

 Ve věku 68 let podlehl rakovině žaludku a jater soulový a funkový zpěvák, "vřeštící orel soulu" Charles Bradley. Stalo se tak v sobotu 23. září. V minulosti vystupoval pod přezdívkou Black Velvet a imitoval dlouhá léta Jamese Browna, který mu imponoval. Až v šedesáti letech se začal více prosazovat a stal se držitelem ceny Emmy. (dap)

Hilary Binder se vrací s Polemicou

Ve středu 27. září se po roce do Tábora vrátí Hilary Binder (ex Sabot) se svojí kapelou Polemica. Ve čtyřčlenné kapele Hillary vyměnila bicí za mikrofon a obklopila se zkušenými muzikanty z okolí svého aktuálního bydliště v Itálii. Tentokrát se koncert koná přímo na Žižkově náměstí v Táboře, v případě deště pak v music clubu Orion. Večer otevře českobudějovická kytarovka Sýček ze stáje NAAB. Koncert začne ve 20 hodin a končit se bude ve 22, vstupné je 100 Kč. Více ZDE. (ro)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Shylock (Milan Kňažko)

Divadlo / drama / monodrama
DON Tábor
25.09.2017 od 19:00 hod.

 

ishorts

Kino / film / pásmo krátkých filmů
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
25.09.2017 od 20:00 hod.