PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Fest Pod Parou 2017: Patnáct let a číra stále stojí!

Fest Pod Parou 2017: Patnáct let a číra stále stojí!

Čtvrtek, 07.09.2017 / fotoreport + článek

 

Za dozoru syslů se v polovině srpna konal na vyškovském letišti patnáctý ročník festivalu Pod Parou. Podle mnohých to byla jedna z nejvydařenějších punkových párty. Za mě tedy určitě. Po tři dny a noci z pódia zněla jedna pecka za druhou. V poslední době trochu kritizovaní Anti Flag se stále nemají za co stydět a fámy o jejich změknutí během svého koncertu vyvrátili.

Velkou neznámou byl koncert Casualties. Krátce před koncertem v Čechách kapelu opustil zpěvák Jorge Herrera a na jeho post nastoupil neznámý David Rodriguez. Na rovinu, lepší show jsem od téhle legendy z New Yorku ještě neviděl.

Jestě bych se rád zmínil o Cockney Rejects. Opravdu by mě bavilo, kdyby kapely, které fungují od konce sedmdesátých let minulého století, dokázaly rozparádit publikum tak jako Rejects. Myslím, že zpevák nedokáže udržet obě nohy na zemi, a tak celým vystoupením doslova proskákal.

Dalo by se napsat daleko víc. Asi každá z kapel by si zasloužila alespoň jednu větu, ale kdo nezažije atmosféru Podpáry stejně neuvěří.

Více fotek naleznete v albu na facebooku ZDE
 


Fotografie


Autor: František Ciml

Herec Jan Tříska podlehl zraněním po pádu z mostu

V noci z neděle na pondělí zemřel v nemocnici excelentní český filmový a divadelní herec Jan Tříska, stalo se tak po pádu z Karlova mostu, okolnosti nehody jsou dosud nejasné. Filmografie Jana Třísky je neskutečně pestrá a bohatá, z velmi známých filmů jmenujme Lid versus Larry Flynt (nominace na Oscara), Na samotě u lesa, Obecná škola (nominace na Oscara), Želary, Horem pádem, Máj, Highlander a stovky dalších. Posledním byl snímek Zdeňka Svěráka Po strništi bos. Stal se držitelem divadelního ocenění Cena Alfréda Radoka i Kristián za celoživotní přínos světové kinematografii. Janu Třískovi, který žil v USA, bylo 80 let. (dap)     

Zemřel soulový zpěvák Charles Bradley

 Ve věku 68 let podlehl rakovině žaludku a jater soulový a funkový zpěvák, "vřeštící orel soulu" Charles Bradley. Stalo se tak v sobotu 23. září. V minulosti vystupoval pod přezdívkou Black Velvet a imitoval dlouhá léta Jamese Browna, který mu imponoval. Až v šedesáti letech se začal více prosazovat a stal se držitelem ceny Emmy. (dap)

Hilary Binder se vrací s Polemicou

Ve středu 27. září se po roce do Tábora vrátí Hilary Binder (ex Sabot) se svojí kapelou Polemica. Ve čtyřčlenné kapele Hillary vyměnila bicí za mikrofon a obklopila se zkušenými muzikanty z okolí svého aktuálního bydliště v Itálii. Tentokrát se koncert koná přímo na Žižkově náměstí v Táboře, v případě deště pak v music clubu Orion. Večer otevře českobudějovická kytarovka Sýček ze stáje NAAB. Koncert začne ve 20 hodin a končit se bude ve 22, vstupné je 100 Kč. Více ZDE. (ro)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


ishorts

Kino / film / pásmo krátkých filmů
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
25.09.2017 od 20:00 hod.

 

Shylock (Milan Kňažko)

Divadlo / drama / monodrama
DON Tábor
25.09.2017 od 19:00 hod.