PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Doktoři spolu se zájemci poběží kolem Jordánu. Chtějí podpořit domácí hospic

Doktoři spolu se zájemci poběží kolem Jordánu. Chtějí podpořit domácí hospic

Pátek, 01.09.2017 / článek

 

V neděli 3. září poběží zájemci s doktory táborské nemocnice Dobročinný běh pro hospic kolem Jordánu v Táboře. Start je v 17 hodin na stadionu Míru a běžci se mohou hlásit do pátku 1. září. Uzávěrka online přihlášek je v 18 hodin, registrovat se bude možné i na místě. 

„Nápad se zrodil v táborské pobočce Lékařského odborového klubu, kde se jeho členové rozhodli, že poběží pro Domácí hospic Jordán,“ říká Lucia Kopřivová Markovová z hospicu.

Na stadionu Míru bude i zázemí všech startujících. Zápis účastníků začíná v 15.30 hodin, slavností zahájení o zhruba hodinu později a samotný závod odstartuje v 17 hodin. Vyhlášení výsledků se uskuteční po doběhnutí všech zájemců, tedy kolem 18. hodiny. K poslechu bude hrát Dj Mushroom.

Trasa má zhruba 5,4 kilometrů a běží se na tartanu, asfaltu, zámkové dlažbě a polních cestách. Startovné je v předregistraci za 200 korun, na místě pak o 50 korun dražší. Registrovat se je možné na webových stránkách http://www.hospicjordan.cz/cz/informace-k-behu nebo na místě. Veškerý výtěžek z běhu půjde na provoz Domácího hospicu Jordán.

„V hospici nejsme žádní extrémní sportovci. Výkony podáváme, ale na zcela jiném poli než sportovním. I když někteří z nás se sportu více nebo méně pravidelně věnují. Obrátil se však na nás Lékařský odborový klub s nápadem, že by lékaři běželi pro hospic Jordán kolem Jordánu. Domluvili jsme se tedy na spolupráci s doktory, Atletikou Tábor a Městem Tábor a za necelé dva měsíce jsme připravili Dobročinný běh pro hospic, kde poběží všichni, kteří nás chtějí běháním podpořit. K 31. srpnu je přihlášených téměř 80 účastníků, blíží se velké finále a my držíme palce všem – běžcům, fandům i organizátorům,“ doplnila Lucia Kopřivová Markovová.

Když se akce povede, je možné, že bude pokračovat. Výsledky lidé najdou od 4. na webu www.hospicjordan.cz.

Program:
15:30 – 16.30 registrace / prezentace závodníků
16:45 slavnostní zahájení
17:00 start
17:50 vyhlašování výsledků
18.30 slavnostní ukončení


Autor: David Peltán

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Novovčelnický uzlík - zrušeno

Sport / Hasičská soutěž
sportovní stadion - fotbalové hřiště
20.05.2018 od 13:00 hod.

 

DDT - premiéra hry

Divadlo / komedie
SPŠ Tábor - sál
20.05.2018 od 19:00 hod.