PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Legendy rokenrolu znovu zbrojí na Čaj. Letos to bude po 55 letech

Legendy rokenrolu znovu zbrojí na Čaj. Letos to bude po 55 letech

Čtvrtek, 24.08.2017 / článek

 

Pošesté se chystají muzikanti jako Mirek Kolář, Karel Kobližka, Slávek Mikeš, Václav Brůžek nebo operní zpěvák Jan Vacík se svými kapelami na vzpomínkový koncert Střelácký čaj. Letos to bude 55 let od prvních bigbítových akcí. Koncerty se konají na zahradě táborské Střelnice v sobotu 26. srpna.

Koncertní maraton začne v 18 hodin a postupně vystoupí kapely Jiskra Pal revival, The Ants, Paraple a Atlantik.

"Je obdivuhodné, že původní hudebníci ze známých táborských kapel, které hrávaly pravidelně ve Střelnici na čajích v šedesátých letech, se znovu pokouší pro sebe i své fanoušky pro jediný večer v roce připravit směs dobových písniček vyvolávající vlny vzpomínek. Sice už to nejde v původních sestavách, ale snaží se doplnit chybějící členy mladšími muzikanty a znovu energicky vtrhnout na scénu jak valící se kameny tepající bigbítem. K poctě tohoto žánru a zlatých šedesátek poslouží celý večer. Co na tom, že nejstaršímu z muzikantů už bude 76 let. Bigbíťáci a bigbíťačky, co stáli u samého startu tohoto stylu v Táboře, oslaví svou muzikou svůj večer. Tak to má být," říká k akci pořadatel Štěpán Pavlík.

Předprodej vstupenek probíhá v Infocentru na Žižkové náměstí v Táboře. Vstupenky stojí 150 korun a je možné vybrat si své konkrétní místo k sezení jako v kině. Podrobnosti najdete na www.fest2004.cz nebo na facebookovém profilu pořádajícího spolku Fest2004.


Fotografie


Autor: - dap, i -

Smuténka: Zemřel bubeník Citronu, Radim Pařízek

V úterý 2. března zemřel frontman a bubeník legendární metalové kapely Citron Radim Pařízek. Kapela uvedla, že Radim podlehl komplikacím, které byly spjaty s jeho nedávnou operací. "Radim Pařízek byl mužem s mimořádně širokým profesním i osobním záběrem zájmů. Jako hudebník a lídr rockové legendy Citron dobyl nejvyšší mety. Legendární metalová kapela pod jeho taktovkou absolvovala úspěšné turné po Evropě i Spojených státech, prodala více než milion desek a v roce 1987 získala Zlatého slavíka. Radimovo metalové srdce tepe dále. Neméně úspěšný byl též v oblasti mediálního podnikání, jíž se věnoval od roku 1998, kdy založil Radio Čas, jednu z nejposlouchanějších stanic na Moravě a ve Slezsku. Čas samozřejmě pokračuje dál, stejně jako všechny jeho další mediální a telekomunikační aktivity včetně multiplexů. Věříme, že pod jeho patronátem bude jeho byznys i nadále vzkvétat. Úspěchy slavil krom dalšího i na poli závodního jachtingu, kde získal řadu cenných kovů i na mezinárodní scéně. Radim se k životu vždy stavěl čelem a nikdy se nezastavil před žádnou překážkou. Žádná meta pro něj nebyla nedosažitelná. Zůstává s námi dál," napsala kapela Citron. (dap) 

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Nemocnice na pokraji zkázy

Ostatní / travesti show
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
05.03.2021 od 19:00 hod.