PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Roman Dragoun věnoval koncert v Týně obětem islámského teroru

Roman Dragoun věnoval koncert v Týně obětem islámského teroru

Středa, 23.08.2017 / fotoreport + článek

 

Rocková legenda Roman Dragoun vystoupil v neděli 20. srpna v Týně nad Vltavou v rámci doprovodného programu Vltavotýnského symposia drobné grafiky. Koncert se uskutečnil na nádvoří za galerií na náměstí.

Úvodem Dragoun připomenul nejen nedávné, ale všechny oběti teroristických útoků a následně zavedl posluchače do hudebně literárního světa, plného poetických textů, především z brku píseckého souputníka Milana Prince, nebo všestranného svého otce. Právě duchovní hodnoty křesťanství v Dragounově tvorbě silně dlouhodobě rezonují a není to nějaká laciná podbízivá póza, jako u mnohých politiků, či „hudebníků“ vyhlašujícím primitivní formou své ortely.

Dragoun několikrát vzpomenul na svého otce, závěrem pozval přítomné na další jihočeský koncert v ne až tak dalekém Protivíně, kde vystoupí v sobotu 26. srpna coby člen Supergroup - v této sestavě dále působí např. Michal Pavlíček nebo Kamil Střihavka.

 


Fotografie


Autor: Petr Hejna, foto: Milan Princ

Herec Jan Tříska podlehl zraněním po pádu z mostu

V noci z neděle na pondělí zemřel v nemocnici excelentní český filmový a divadelní herec Jan Tříska, stalo se tak po pádu z Karlova mostu, okolnosti nehody jsou dosud nejasné. Filmografie Jana Třísky je neskutečně pestrá a bohatá, z velmi známých filmů jmenujme Lid versus Larry Flynt (nominace na Oscara), Na samotě u lesa, Obecná škola (nominace na Oscara), Želary, Horem pádem, Máj, Highlander a stovky dalších. Posledním byl snímek Zdeňka Svěráka Po strništi bos. Stal se držitelem divadelního ocenění Cena Alfréda Radoka i Kristián za celoživotní přínos světové kinematografii. Janu Třískovi, který žil v USA, bylo 80 let. (dap)     

Zemřel soulový zpěvák Charles Bradley

 Ve věku 68 let podlehl rakovině žaludku a jater soulový a funkový zpěvák, "vřeštící orel soulu" Charles Bradley. Stalo se tak v sobotu 23. září. V minulosti vystupoval pod přezdívkou Black Velvet a imitoval dlouhá léta Jamese Browna, který mu imponoval. Až v šedesáti letech se začal více prosazovat a stal se držitelem ceny Emmy. (dap)

Hilary Binder se vrací s Polemicou

Ve středu 27. září se po roce do Tábora vrátí Hilary Binder (ex Sabot) se svojí kapelou Polemica. Ve čtyřčlenné kapele Hillary vyměnila bicí za mikrofon a obklopila se zkušenými muzikanty z okolí svého aktuálního bydliště v Itálii. Tentokrát se koncert koná přímo na Žižkově náměstí v Táboře, v případě deště pak v music clubu Orion. Večer otevře českobudějovická kytarovka Sýček ze stáje NAAB. Koncert začne ve 20 hodin a končit se bude ve 22, vstupné je 100 Kč. Více ZDE. (ro)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


ishorts

Kino / film / pásmo krátkých filmů
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
25.09.2017 od 20:00 hod.

 

Shylock (Milan Kňažko)

Divadlo / drama / monodrama
DON Tábor
25.09.2017 od 19:00 hod.