PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Víkend v Lomu oživí divadlo Kašpar. Na své si přijdou jak děti, tak dospělí

Víkend v Lomu oživí divadlo Kašpar. Na své si přijdou jak děti, tak dospělí

Pátek, 11.08.2017 / článek

 

O víkendu od 11. do 13. srpna si v Lomu přijdou na své milovníci jak klasického dramatu, tak melodických písní. Pamatováno je i na nejmenší, pro které je připraveno pohádkové nedělní odpoledne. To vše se odehraje na lomské návsi pod širým nebem díky místním nadšencům a divadelnímu spolku Kašpar.

Na lomskou náves tento víkend již třetím rokem zavítá pražský divadelní spolek Kašpar v čele s Janem Potměšilem. Po loňské Růži pro Algernon a předloňském Rozmarném létu budou moci letos diváci zhlédnout za jeden víkend hned tři představení. V pátek večer se od půl deváté obecní návsí rozezní známé melodie šansonů od Marty Kubišové, Hany Hegerové, Marlene Dietrich a mnohých dalších v představení nazvaném Chanson? Šanson! V rolích herců a zároveň zpěváků se v tomto hudebním představení na lomské letní scéně představí Eliška M. Boušková, Eva Elsnerová, Jitka Nerudová, Milena Steimasslová nebo Martina Prášilová.

Sobotní večer s sebou přinese klasické drama z pera anglického spisovatele a dramatika Williama Shakespeara - Othello. V režii Jakuba Špalka se v hlavní roli objeví Jan Potměšil, jeho ženu Desdemonu ztvární Tereza Rumlová. V dalších rolích uvidíme Adriana Jastrabana a Marka Němce. O přestávce dvě a půl hodiny trvajícího představení se diváci budou moci osvěžit přímo na návsi ve stánku místních hasičů.

Nedělní odpoledne bude od dvou hodin patřit převážně dětem. Divadelníci z Celetné si pro ně připravili pohádku O políbeném drakovi. Kromě draka se po lomské návsi bude prohánět i svérázný šašek, černá paní a celá královská rodina. Děti se tak mají na co těšit!

Jsme moc rádi, že jsme se do tohoto kulturního programu s Honzou Potměšilem pustili. Honza tu má hned na návsi chalupu a pravidelně k nám jezdí na víkendy. Jednou večer u piva jsme domluvili první představení, které sklidilo velký úspěch. Letos tak pořádáme již třetí ročník, máme vlastní téměř profesionální jeviště a zatím to vypadá, že nám bude přát i počasí. Chtěl bych tak všechny pozvat k nám do Lomu na páteční a sobotní představení od 20:30. Lístky budou v prodeji ještě i na místě, a to i na nedělní pohádku od dvou,“ říká Jan Dafčík, starosta obce Lom.


Autor: - i - , foto: Divadlo v Celetné