PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Cheiron slavil dvacetiny v duchu Benátek, pak se vydal na plavbu s trosečníkem

Cheiron slavil dvacetiny v duchu Benátek, pak se vydal na plavbu s trosečníkem

Čtvrtek, 13.07.2017 / fotoreport + článek

 

Obecně prospěšná společnost Cheiron T, která na Táborsku pracuje s dětmi a mládeži ze sociálně slabších rodin, se v březnu dočkala svých dvacátých narozenin. Ty velkolepě oslavila na svatojánské slavnosti při Benátském plese. Zároveň přivítala s dětmi a jejich rodiči blížící se prázdniny spolu s Robinsonem Crusoe z divadelní dílny Víti Marčíka. A to vše v prvním letním týdnu v táborské Střelnici.

Myšlenka letní svatojánské slavnosti se zrodila na začátku roku, když ve společnosti přemýšleli o benefiční slavnosti, kde by si připomněli dvacet let existence Cheironu. Díky dlouholeté spolupráci se skvělým orchestrem Swing Bandem Tábor navázali na letní taneční slavnosti a otevřeli tak v pátek 23. června velký sál Střelnice veřejnosti pro magickou svatojánskou noc.

Po celý večer se tančilo, v sále zazněla slavná skladba benátského rodáka Antonia Vivaldiho Čtvero ročních dob v podání Českých komorních symfoniků se sólistou Vlastimilem Kobrle (koncertní mistr Symfonického orchestru českého rozhlasu).

Nechyběla ani módní přehlídka návrhářky Petry Brzkové, večeře od šéfkuchaře táborské restaurace Goldie Martina Svatka nebo tanečně-ohňové půlnoční překvapení v podání pražského souboru Sideria. Až do půlnoci také jezdili po hladině nočního Jordánu lidé v lodičkách a posílali po vodě svá přání po okvětních lístcích vodních lampionů.

Důležitým atributem celého večera pak byly benátské masky, z nichž některé byly skutečně originální a dovezené z Benátek. Velkou omluvu pak zaslala herečka Anna Polívková, která se bohužel ze zdravotních důvodů nemohla zhostit moderování.

Ve středu 28. června pak sehrál herec Víťa Marčík benefiční představení. S Robinsonem Crusoe se návštěvníci plavili na širém moři, ztroskotali na pustém ostrově, zachránili Pátka a došli k poznání, že svoboda neznamená, že si můžeme dělat, co chceme, ale že se můžeme svobodně rozhodovat mezi možnostmi, které jsou nám dány.

"Velké poděkování patří především Petře Brzkové, Květě Dvořáčkové, Tomáši Hubkovi, Víťovi Marčíkovi, Josefu Némethovi, Martinu Svatkovi, Jakubovi Valešovi a celému Swing Bandu Tábor, dále Městu Tábor, všem firemním a individuálním dárcům a našim dobrovolníkům za velkou podporu a pomoc s letními beneficemi," dodali pořadatelé. 
 


Fotografie


Autor: Petra Basíková

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Byl jsem při tom

Divadlo / jiný / LiStOVáNí
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - malý sál
21.05.2018 od 17:00 hod.

 

Budějovický majáles

Festival
České Budějovice
21.05.2018 - 25.05.2018
vícedenní akce