PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Jaký byl Zikmund Lucemburský? Prozradí náměstí

Jaký byl Zikmund Lucemburský? Prozradí náměstí

Neděle, 09.07.2017 / článek

 

Zikmund Lucemburský. Zloduch nebo schopný panovník? Možná tak trochu oboje. Poodhalte s Husitským muzeem Tábor tajemství kontroverzní postavy našich dějin. Stačí během léta zavítat na náměstí T. G. Masaryka v Táboře a prohlédnout si novou panelovou výstavu, kterou připravilo Husitské muzeum ve spolupráci s Odborem kultury a cestovního ruchu města Tábora. 

Exteriérová panelová výstava "Zikmund Lucemburský a Hradiště na hoře Tábor 1437/2017" vypráví o vztahu jednoho z nejrozporuplnějších českých králů a husitské táborské obce. Není opomenuta ani Zikmundova osobnost, jeho vliv na utváření soudobé tváře Evropy, soukromý život či vztah k dědictví po bratru Václavovi IV. a tedy i k českým husitům.

Výstava se zvláště věnuje otázce, jak významné byly pro Tábor dohody se Zikmundem z let 1436 a 1437, na jejichž základě udělil Zikmund městu Táboru před 580 lety řadu důležitých výsad a svobod. Na výstavních panelech najdete také odkaz ke stažení hravé historické křížovky pro děti i dospělé.

Expozice bude slavnostně otevřena 13. července v 17 hodin za doprovodu autentické středověké hudby v podání táborské skupiny Dei Gratia. Zároveň se uskuteční unikátní zábavně poučná interaktivní show s deseti miniaturními kanony, kterou uspořádá Batalion France Jabůrka aneb artilerie do kapsy.

Výstavu si můžete prohlédnout od 13. července do 4. října.

www.husitskemuzeum.cz


Fotografie


Autor: - i -