PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Tanec Praha v Budějovicích. Hlavním tahákem je Španěl Joan Catala Carrasco

Tanec Praha v Budějovicích. Hlavním tahákem je Španěl Joan Catala Carrasco

Čtvrtek, 15.06.2017 / článek

 

 Letos je to již posedmé, co Kredance představí Tanec Praha v Českých Budějovicích. Jde o mezinárodní festival současného tance a pohybového divadla, který už od roku 1989 startuje léto v Praze a dalších regionech České republiky.

V rámci Českých Budějovic se můžete těšit na představení MOMO, které se uskuteční v pátek 16. června od 17 hodin v Jihočeském divadle. Mirka Eliášová se ve své choreografii zabývá časem a jeho prožíváním. Tanečníci a děti, se společně snaží o jeho zpřítomnění, zpomalení, zastavení či vrácení. Použití interaktivních médií a osobní fyzický kontakt diváka s děním na jevišti, vás vtáhnou do představení, inspirovaného knihou Michaela Endeho Děvčátko Momo a ukradený čas.

Vstupenky lze zakoupit ZDE

V úterý 20. června se v 17 hodin na náměstí Přemysla Otakara II. představí v autorské režii Joan Catala Carrasco s představením PELAT (ES). Pohyb, poezie, balanc, důvěra. Dialog mezi lidskou bytostí a objektem. Vše se děje přirozeně, předávání zkušeností, odpovědnosti. „Pelat“ je očekávání, síla, i spontánní zapojení. Přináší srdečný, odlišný a odvážný přístup. Toto unikátní představení je založeno na studii lidského chování, pohybu a řemeslné dovednosti. Vynalézavě kombinuje tanec, cirkus a divadlo a odstraňuje hranice mezi performerem a diváky. Joan za svá představení získal ocěnění - Nejlepší pouliční představení - 1. cena poroty na MIRAMIRO Festival, 2014 (Gent, BE) a Cena publika na FAD Sebastià Gasch de las Artes Parateatrales, 2014 (Barcelona, ES).

Kredance uvádí na jihu Čech představení z dramaturgie Tance Praha již od roku 2011. Poprvé jako součást festivalu Město v pohybu.


Odkazy na informace
O festivalu Tanec Praha - ZDE
Kompletní program festivalové přehlídky Tanec Praha na jihu Čech ZDE
Událost MOMO ZDE
Událost PELAT ZDE


Kredance je nezisková organizace působící v Českých Budějovicích od roku 2010. Do května 2015 realizovala svou činnost v prostorách bývalé textilní továrny Otavan. Od června 2015 sídlí v budově Jihočeského divadla a své aktivity směřuje do divadelního, veřejného i virtuálního prostoru. Posláním Kredance je podporovat a rozvíjet živé umění v oboru performing arts na profesionální i amatérské úrovni na Jihu Čech. Spolek Kredance vytváří příležitosti pro setkávání tanečníků a příznivců tance na Jihu Čech, rozšiřovat povědomí široké veřejnosti o současném tanci a pohybovém divadle a podporovat vznik nových projektů v tomto oboru. Svého poslání Kredance mimo jiné dosahuje i skrze organizaci celoročních tanečních a pohybových kurzů pro dospělé i pro děti, realizací tanečních rezidencí, produkcí regionálních verzí významných festivalů - festivalu současného tance a pohybového divadla TANEC PRAHA a festivalu
 


Fotografie


Autor: - i -

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Vodovod a Náhodný výběr

Hudba / koncert / taneční zábava - rock
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
17.03.2018 od 21:00 hod.

 

IV.festival zdraví a esoteriky

Festival / Festival zdraví a esoteriky
MDK Sokolovna, Tyršova 424, Týn nad Vltavou
17.03.2018 - 18.03.2018 od 09:00 hod.
vícedenní akce

 

Ples SDH Planá nad Lužnicí

Hudba / taneční zábava
Sokolovna
17.03.2018 od 19:00 hod.

 

Výstava německých ovčáků

Výstava
Soukeník
17.03.2018 od 09:00 hod.