PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Čechomor rozvibroval zdi táborského divadla, publikum však nikoli

Čechomor rozvibroval zdi táborského divadla, publikum však nikoli

Neděle, 25.06.2017 / fotoreport + článek

 

Do táborského Divadla Oskara Nedbala zavítala skupina Čechomor. V rámci svého turné zahrála staré dobré fláky, které jejich fanoušci dobře znají a mohli si je zapět společně s ní. Mohli, leč nezapěli. Byť byl koncert naprosto fantastický a člověku by se chtělo tancovat, bylo publikum podobné leklým rybám.  

Sice se občas přidalo rytmickým tleskáním, ale nijak více se neodvázalo, což je rozhodně škoda, protože muzika Čechomorů svádí k tanci, poskakování, křepčení a klidně i skákání přes ohně. Problém nebyl možná ani tak v publiku, jako spíše v prostředí.

Divadlo nebylo nejšťastnější volbou. Čechomoři jsou spíš kapelou pro otevřený prostor, pro hvězdné nebe a teplou letní noc. Divadlo působí na lidi poněkud vážně a uskřinutě a podle toho se tak také chovají. Pevně věřím tomu, že pokud by se tento koncert konal třeba na Žižkově nebo Tržním náměstí, vládla by na něm mnohem větší energie a návštěvníci by se tak více „odvázali“.

Když ovšem pomineme ne úplně komunikativní obecenstvo, byl koncert Čechomoru naprosto fantastický. Zazněly takové pecky jako Větříček, všem moc dobře známé Proměny nebo Zabili Janka a opět tak kapela dokázala, že i staré moravské písně, které si každý spojí spíš s tradičními nástroji, se dají zahrát rockově a tím pádem i zajímavěji, odvázaněji a moderněji. A za tento vynikající hudební zážitek a neklidné nohy, které by tancovaly až do úplného vysílení, patří Čechomorům velký dík.


Fotografie


Autor: Wendy Šimotová

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Taneční pro dospělé

Hudba
Dům kultury Milevsko
18.10.2018 od 18:00 hod.

 

Kurz - Kabelky z papíru

Ostatní
Dům kultury Milevsko
18.10.2018 od 17:30 hod.

 

Filmový Písek

Festival
Kino Portyč, Čechova 406/9, Pražské Předměstí, 397 01 Písek
18.10.2018 - 21.10.2018 od 19:00 hod.
vícedenní akce

 

Fešáci slaví 50 let

Hudba / country
Divadlo Fráni Šrámka
18.10.2018 od 19:00 hod.