PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


LiStOVáNí opět splnilo divácká očekávání. Představilo knihu, která urazila Johanssonovou

LiStOVáNí opět splnilo divácká očekávání. Představilo knihu, která urazila Johanssonovou

Středa, 21.06.2017 / fotoreport + článek

 

Květnové LiStOVáNí přineslo do táborského Divadla Oskara Nedbala dojemný a přesto velice silný příběh od francouzského spisovatele Grégoire Delacourta. Při svém vydání vzbudila kniha Na první pohled velký rozruch, neb hollywoodská hvězda Scarlett Johanssonová, o které je v tomto příběhu řeč, se proti němu výrazně ohradila. 

Jeho autor tak skončil u soudu za urážku na cti. Scarlett ovšem svého cíle a záměru stáhnout Na první pohled z prodeje nedosáhla a díky procesu se tak kniha stala ještě slavnější a žádanější, než jakou doposud byla. Přitom nebylo důvod ke zlosti. Dle slov samotného Charlese Delacourta je Na první pohled oslavou Scarlettiny krásy a půvabu, což tato hvězda evidentně nepochopila. Nyní se ovšem zaměřme na příběh jako takový.

Na první pohled je příběhem dvou mladých lidí. Automechanika Arthura Dreyfusse a mladičké modelky Scarlett Johansson. Ačkoli se může zdát, že je šťastná a spokojená, není tomu tak. Je to dívka, která nikdy nepoznala, jaký je život obyčejné dospívající slečny. Nikdy neměla bezstarostné dětství a i jako dospělé ženě jí chybí obyčejná láska a porozumění. Její krása je v podstatě její prokletí.

Nikdo doopravdy neví, co se skrývá za maskou a make-upem. Nikdo nevidí, jak moc se hlavní postava našeho příběhu trápí. Až jednoho dne zaklepe v noci na dveře Arturova bytu a celý její současný život se obrátí vzhůru nohama. Tento mladík se k ní totiž chová přesně tak, jak by si přála. Jako k normální obyčejné holce, kterou ve skutečnosti je.

Dva noví herci Sára Venclovská a Jakub Zedníček ztvárnili hlavní postavy naprosto báječně. Byli vtipní, sarkastičtí a ve chvíli, kdy celý děj nabral na jiných obrátkách, než v jakých se točil do té doby, byli natolik přesvědčiví, že měl člověk sto chutí je obejmout a utěšovat. A přesně takové pocity ve vás vyvolá i kniha, takže pokud mám soudit a hodnotit, splnilo další scénické čtení z projektu LiStOVáNí naprosto všechna očekávání.


Fotografie


Autor: Wendy Šimotová

Fotky a videa z Mighty Sounds

 Fotografie a videa z festivalu Mighty Sounds najdete v následujících dnech na webu Kulturne.com nebo na facebooku Kulturnme.com ZDE. Photos and videos of festival Mighty Sounds you can check in next days on websites Kulturne.com and facebook HERE

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Mucha u Stánku

Hudba / koncert
Stánek - Žižkovo náměstí
18.07.2018 od 20:00 hod.

 

African Thunder 2018

Hudba
Dům kultury Milevsko - amfiteátr
18.07.2018 od 18:00 hod.