PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


LiStOVáNí opět splnilo divácká očekávání. Představilo knihu, která urazila Johanssonovou

LiStOVáNí opět splnilo divácká očekávání. Představilo knihu, která urazila Johanssonovou

Středa, 21.06.2017 / fotoreport + článek

 

Květnové LiStOVáNí přineslo do táborského Divadla Oskara Nedbala dojemný a přesto velice silný příběh od francouzského spisovatele Grégoire Delacourta. Při svém vydání vzbudila kniha Na první pohled velký rozruch, neb hollywoodská hvězda Scarlett Johanssonová, o které je v tomto příběhu řeč, se proti němu výrazně ohradila. 

Jeho autor tak skončil u soudu za urážku na cti. Scarlett ovšem svého cíle a záměru stáhnout Na první pohled z prodeje nedosáhla a díky procesu se tak kniha stala ještě slavnější a žádanější, než jakou doposud byla. Přitom nebylo důvod ke zlosti. Dle slov samotného Charlese Delacourta je Na první pohled oslavou Scarlettiny krásy a půvabu, což tato hvězda evidentně nepochopila. Nyní se ovšem zaměřme na příběh jako takový.

Na první pohled je příběhem dvou mladých lidí. Automechanika Arthura Dreyfusse a mladičké modelky Scarlett Johansson. Ačkoli se může zdát, že je šťastná a spokojená, není tomu tak. Je to dívka, která nikdy nepoznala, jaký je život obyčejné dospívající slečny. Nikdy neměla bezstarostné dětství a i jako dospělé ženě jí chybí obyčejná láska a porozumění. Její krása je v podstatě její prokletí.

Nikdo doopravdy neví, co se skrývá za maskou a make-upem. Nikdo nevidí, jak moc se hlavní postava našeho příběhu trápí. Až jednoho dne zaklepe v noci na dveře Arturova bytu a celý její současný život se obrátí vzhůru nohama. Tento mladík se k ní totiž chová přesně tak, jak by si přála. Jako k normální obyčejné holce, kterou ve skutečnosti je.

Dva noví herci Sára Venclovská a Jakub Zedníček ztvárnili hlavní postavy naprosto báječně. Byli vtipní, sarkastičtí a ve chvíli, kdy celý děj nabral na jiných obrátkách, než v jakých se točil do té doby, byli natolik přesvědčiví, že měl člověk sto chutí je obejmout a utěšovat. A přesně takové pocity ve vás vyvolá i kniha, takže pokud mám soudit a hodnotit, splnilo další scénické čtení z projektu LiStOVáNí naprosto všechna očekávání.


Fotografie


Autor: Wendy Šimotová

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Téměř dokonalá láska

Divadlo / jiný / Mnohoznačný thriller
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - velký sál
21.11.2018 od 19:00 hod.

 

Psychotalks: Generative trance - Tvůrčí trans

Ostatní / Přednáška
Kampa, Studentská 1824/29
21.11.2018 od 18:00 hod.

 

Diskusně vzdělávací večer - Kiniziologie One Brain

Ostatní
Dům kultury Milevsko
21.11.2018 od 18:00 hod.

 

Hudební sklepy - Karel Plíhal a Petr Fiala

Hudba / koncert
Milevsko - Galerie M
21.11.2018 od 19:30 hod.