PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Pecha Kucha Night Vodňany představí komínáře, zoologa i zakladatele úspěšné firmy

Pecha Kucha Night Vodňany představí komínáře, zoologa i zakladatele úspěšné firmy

Středa, 14.06.2017 / článek

 

Tomáš Droppa, komínář z Písku, který objevuje staré průmyslové dědictví, bude jedním z prezentujících na sedmé Pecha Kucha Night Vodňany pořádané spolkem Vodňany žijou. Ta má tentokrát téma Cesta vzhůru a uskuteční se v historickém parkánu na Náměstí 5. května v pátek 16. června od 20 hodin.

„Tovární komíny obohacují a zkrášlují naší krajinu více než 150 let. Čechy byly industriálním srdcem monarchie. Přesto, že je toto dědictví našich předků stále většinou lidí přehlíženo, ne-li dokonce nenáviděno, existuje u nás početná skupina lidí, kteří specifické kráse továrních komínů a výhledů z nich propadli,“ říká ke svému koníčku zvanému prekiontrie Tomáš Droppa.

Dalším, kdo vystoupí, je zoolog Jiří Šebestian. Ten bude mít k tématu zcela jiný přístup. Bude totiž hovořit o ptácích. „O tom, co se muselo v jejich těle přizpůsobit, aby dinosauři mohli vzlétnout a jaká obdivuhodná fyziologicko-anatomická přizpůsobení při tom vyvinuli,“ říká o svém povídání Jiří Šebestian.

David Kubík, nejbližší spolupracovník slavného architekta Martina Rajniše, bude hovořit o sérii rozhleden vzešlých z Rajnišova studia Huť architektury. „Vlastně jde pořád o to samé: jak se dostat nahoru,“ uvádí David Kubík.

Odlišně uvidí Cestu vzhůru designér Roman Šedina. Ten je matadorem české keramické scény. V roce 2008 založil značku porcelánu LIMITED a nyní si užívá úspěch s originálním výrobním procesem stříkaných váz.

Lukáš Ptáček a Jakub Plachta
jsou na cestě vzhůru velice často, jejich koníčkem je natáčení videí s využitím dronu. Tato videa jsou k vidění i na Youtube.

Z podobného pohledu, tedy úspěchu v podnikání, osvětlí téma Martin de Martini, jeden ze zakladatelů brněnské firmy Y Soft. Ta se věnuje třeba řešení 3D tisku. Jeho 20 x 20 vteřin bude o tom, jak se studentský startup vypracoval na úspěšnou globálně operující firmu.

O své cestě vzhůru promluví také Martina Veselá, populární kadeřnice z Vodňan.

Adam Hrubý je skautem a horolezcem, pohovoří tedy o cestě vzhůru z pohledu člověka, který má moc rád ono postavení na vrcholu, ale tentokrát ne na vrcholu v přeneseném smyslu slova, ale vrcholu hory.

Vstupné bude jako tradičně dobrovolné a výtěžek použije pořádající spolek Vodňany žijou pro pořádání dalších kulturních akcí.

Pecha Kucha Night Vodňany vol. VII

Místo: historický parkánský příkop, Náměstí 5. května, Vodňany, GPS: 49.1486247N, 14.1734881E
Čas: 20 hod.
Vstupné: dobrovolnéPKN, která pochází z Tokia a její název znamená v japonštině „povídání”, se koná ve více než 900 městech po celém světě, a jejich počet stále roste. Princip PKN je velice jednoduchý: každý prezentující promítá 20 obrázků a ke každému hovoří 20 vteřin. Je tak zajištěno, že se člověk dozví mnoho zajímavého za velmi krátkou dobu. V pátek 16. června 2017 od 20 hodin se ve Vodňanech Pecha Kucha Night uskuteční posedmé. „Jihočeské Benátky“ jsou tak jedním z nejmenších měst na světě, kde se PKN koná.


Fotografie


Autor: Ondřej Šmíd

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Beethoven v Táboře (Bolech + Ivan Ženatý)

Hudba / koncert / klasická hudba
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - velký sál
27.05.2018 od 19:00 hod.

 

XIII. ročník Festivalu historie a řemesel

Festival / řemesla - historie - hudba - divadlo
Hrad Šelmberk
27.05.2018 od 10:00 hod.

 

Den dětí 2018

Pro děti / divadlo - soutěže - hry - dílny
Odpočinková zóna - Tismenické údolí
27.05.2018 od 14:00 hod.

 

Plachtařské mistrovství ČR 2018

Sport / bezmotorová letadla - soutěž
Aeroklub Tábor - Čápův dvůr
27.05.2018 - 09.06.2018 od 08:00 hod.
vícedenní akce