PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Hendikepované děti zpívaly u teepee i ochutnaly hmyz. V táborské ZOO zažily Noc snů

Hendikepované děti zpívaly u teepee i ochutnaly hmyz. V táborské ZOO zažily Noc snů

Úterý, 06.06.2017 / fotoreport

 

V pátek 2. června se v táborské ZOO uskutečnil druhý ročník projektu zoologických zahrad s názvem Noc snů v ZOO, který se tradičně koná po celém světě první víkend v červnu. Nevšední večer, který je věnován dětem s handicapem a jejich rodinám, opět připravily ve spolupráci se ZOO místní neziskové organizace.

"APLA Jižní Čechy si pro letošek vylosovala šťastnou kartu a mohla pomoci koordinovat tuto krásnou akci, které se zúčastnilo kolem dvěstěpadesáti lidí - rodin dětí se zdravotním postižením a zaměstnanců regionálních neziskových organizací. Všichni jsme si to společně moc užili, vážíme si této iniciativy a tímto děkujeme ZOO Tábor i za "naše" rodiny. Ceníme si i přátelské spolupráce s ostatními neziskovými organizacemi z Táborska a jsem ráda, že náš cíl je společný: pomáhat tam, kde je třeba", uvedla koordinátorka letošního ročníku Lucie Hnojnová.

Kromě nejrůznějších setkání se zvířaty si tak mohli letos účastníci zahrát například nejrůznější tématické hry, ochutnat nevšední kulinářské dobroty v podobě speciálně upraveného hmyzu, v tvořivých dílnách si vyrobit výrobky se zvířecími motivy, seznámit se s přírodninami a večer zakončit společným opékáním buřtů a zpěvem u indiánského teepee.

"Noc snů současně pořádáme jako jediná zahrada v Jihočeském kraji, což je myslím velká škoda a pevně doufám, že se v budoucnu další zahrady v regionu přidají. Atmosféra podvečerní zoologické zahrady je neopakovatelná a tento večer v roce patří výhradě rodinám s handicapovanými dětmi. Druhý ročník potvrdil sílu propojení ZOO a neziskových organizací, v tom je táborská Noc snů opravdu výjimečná. Velmi si vážím všech, kteří tuto akci pomáhají připravit", dodal Ondřej Kott, hlavní zoolog ZOO Tábor.


Fotografie


Autor: Ivana Nováková, foto: Ondřej Kott

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Hudební sklepy - Jaroslav Hutka a Pepa Štěpánek

Hudba / koncert / folk
Milevsko - Galerie M
15.12.2017 od 19:30 hod.

 

Hardcore before Chrismas

Hudba / koncert / hardcore, metal
Český svaz chovatelů
15.12.2017 od 20:00 hod.

 

Swingové vánoce 2017

Hudba / koncert / vánoční galakoncert
DON Tábor
15.12.2017 od 19:00 hod.

 

Swingové Vánoce 2017 - s Dashou, Janem Smigmatorem a Big Bandem F. Slováčka

Hudba / koncert
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - velký sál
15.12.2017 od 19:00 hod.