PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Mise Brouk vol.2 aneb druhé kolo hardcorové tancovačky. To byla pekelná party

Mise Brouk vol.2 aneb druhé kolo hardcorové tancovačky. To byla pekelná party

Úterý, 08.03.2016 / fotoreport + článek

 

A je to tu zase. Sobota 5. března večer a já stojím před milevskou hospodou U Broučka. Lustr, který prý až jednou spadne, tak už u Brouka další koncert nebude, stále drží na stropě a to znamená, že vypuknutí druhého kola Mise Brouk už nic nebrání. Dneska sice příznivce tvrdé hudby možná nečekají tak známá jména jako pří první misi, i tak je ale program našlapaný a už jen to, že se během večera představí pět kapel hrající hlavně punk a hardcore, je příslib skvělého zážitku. Mimoto kluci okolo Kovářov Terror Crew pořádající tuhle akci pro dnešní večer obstarali nové bedny, které by měly posunout zvuk ještě o úroveň výše.

Po sedmé večerní, což byl oficiální čas začátku, se ještě v hospodě dá celkem v pohodě pohybovat a dýchat, to se ale postupně mění a okolo osmé, kdy by se do díla měla pustit první z kapel, je už Brouk slušně plný. Není na co čekat. Úspěšný soundcheck a na improvizovaném pódiu už stojí táborská pětice My Hard Lesson.

My Hard lesson byli plní nevybité energie, kterou od samého začátku počali rozdávat všem na place. Z jejich pojetí hardcoru, kterým bez ustání zasypávali zatím ještě ne tak úplně rozhýbané obecenstvo, byla cítit jejich mladá krev plná nápadů a síly. Zvuk byl tentokrát opravdu skvělý a My Hard Lesson, ačkoliv první v pořadí, ze sebe vydali co mohli. A stálo to za to.

Druhou kapelou v pořadí byla čistě domácí záležitost nesoucí název Downlift. Ti dostáli své roli nejzkušenější a nejostřílenější skupiny z programu a svůj alternativní hardcore podali lidem tak, jako to žádná jiná kapela nedokáže. Navíc na domácí půdě, kde to jde vždy ještě o něco lépe. Co víc si přát.

Ani nadále se nevystupovalo z hudebních vod nejbližšího okolí, jelikož poté, co se všichni už dostatečně rozhýbali a posilnili všemi možnými nápoji, se na scéně objevili Milevsku dobře známí Loosers. Členové Loosers jsou zároveň členy Kovářov Terror Crew a tak se na akci, kterou sami dali dohromady, chtěli pořádně předvést. A to se jim podařilo v tom nejlepším světle. Loosers hrají nekompromisní mix hardcore a punku, který mnoho přítomných strhl do bordelu, který vznikl před touto pětičlennou bandou. Vedro, pot, řev a skvělá atmosféra. A to stále nebyl konec.

Ačkoliv někteří z přítomných působili už značně zničeně, na programu stále zbývala dvě jména slibující dobrou zábavu. Jedním z nich byli Burning Steps. Návštěva z Mostu hrající punk-rock se milevskému publiku očividně zalíbila, stejně jako mně. Kluci si svůj výlet užívali a hráli naplno, což se jim v podobě pařících posluchačů vracelo nazpět.

Třešničkou na dortu tohoto večera byl hardcore v té nejčistší podobě, který z nedalekého Písku přivezla známá partička s názvem Sail This Ship Together. Ti se do Brouka opřeli neskutečnou silou a jejich set se jím prohnal jako vichřice, zanechávající za sebou zničené, ale přesto nadšené příznivce tvrdé muziky.

Jak už jsem zmínil, celý večer provázelo perfektní ozvučení, které jsem si osobně nemohl vynachválit. A stejně tak si ho musela pochvalovat i většina příchozích, kterých nakonec bylo něco přes šedesát. Celou misi provázel, jak už tomu klasicky bývá, duch antifašismu, což je skvělou stránkou hardcorové scény. A vstup za 80 není nic, co by někomu ublížilo více, než sedět celý večer u televize. Takže příště neváhejte a na MISE BROUK vol.3 doražte taky!


Fotografie


Autor: Marek Hadrbolec

SMUTÉNKA: Na cestu za manželkou Libuší Šafránkovou se vydal herec Josef Abrahám

Za svou životní Popelkou, herečkou Libuší Šafránkovou, se vydal přední český filmový i divadelní herec Josef Abrahám. Bylo mu 82 let. Uplynulé měsíce ho trápily obtíže se srdcem a další neduhy. Držitel divadelní Ceny Thálie za celoživotní mistrovství ztvárnil kromě nespočtu divadelních rolí také kolem 200 filmových a seriálových. Kromě toho, že se objevil ve Formanově Černém Petrovi, exceloval ve snímcích jako Vrchní, prchni!, Marečku, podejte mi pero!, Kulový blesk, Šakalí léta, Městem chodí Mikuláš, Obsluhoval jsem anglického krále, Anděl Páně 2 a dalších, nezapomenutelná role je samozřejmě doktor Blažej v Dietlově seriálu Nemocnice na kraji města. Jeho mottem bylo: „Když už to není sranda, ať je to alespoň pravda.“ (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


promlčeno

Kino / film / český krimi thriller
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
17.05.2022 od 19:00 hod.