PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Jihočeské divadlo získalo pět nominací na Ceny Thálie. Podpořit ho můžete i vy

Jihočeské divadlo získalo pět nominací na Ceny Thálie. Podpořit ho můžete i vy

Úterý, 09.02.2016 / článek

 

Herecká asociace zveřejnila nominace na celostátní Cenu Thálie za mimořádné jevištní výkony v roce 2015. V širších nominacích se objevila i jména pěti osobností Jihočeského divadla.

Za svůj taneční výkon v baletu Labutí jezero v choreografii a režii uměleckého šéfa baletu Attily Egerháziho se do širších nominací dostali Julie de Meulemeester za roli Rothbarth a Odilie a Viktor Svidró, představitel Siegfrieda.

V operní kategorii získali širší nominaci Lukáš Bařák za roli Figara v Mozartově Figarově svatbě a Alexandr Beň za ztvárnění role Amonasra ve Verdiho opeře Aida. V kategorii opereta, muzikál pak porotu zaujal Aleš Voráček v roli Gustava von Pottensteina v klasické Lehárově operetě Země úsměvů.

K nominacím na Ceny Thálie za rok 2015se vyjádřil i ředitel divadla Lukáš Průdek: „Členové Jihočeského divadla se v posledních letech pravidelně objevují v širší či užší nominaci na cenu Thálie, což svědčí o umělecké kvalitě jednotlivých souborů našeho divadla. Jihočeské divadlo je tak odbornou porotou řazeno mezi přední česká divadla. Doba, kdy regionální divadla pokulhávala daleko za těmi metropolitními, již pominula a mě těší, že to je i díky činnosti našeho divadla. Všem nominovaných tímto děkuji a gratuluji.“

Loňská sezóna byla pro Jihočeské divadlo v nominacích na celostátní Thálii tou nejúspěšnější v historii. Do užších nominací na cenu byla zařazena Věra Hlaváčková za roli ve hře Petra Zelenky Job Interviews, za roli Ježibaby v opeře Rusalka uvedenou na Otáčivém hledišti v Českém Krumlově získala užší nominaci Jolana Fogašová, do širších nominací se pak dostal Miloš Horák za roli Alfia v opeře Sedlák kavalír.

Zatím jediným držitelem prestižní Ceny Thálie je sólista baletu Zdeněk Mládek, který ji získal za sólo v baletu A. Egerháziho So In Love v roce 2011.

I letos mají příznivci Jihočeského divadla možnost hlasovat o nejoblíbenější inscenaci, nejlepší mužský a ženský jevištní výkon za rok 2015 v divácké anketě Jihočeská Thálie. Hlasovací lístky najdou zájemci ve foyer JD, DK Metropol i v Malém divadle a dále také v měsíčních programech Jihočeského divadla. Hlasovat mohou i online ZDE. Započítány budou hlasy doručené do 21. března 2016.

Slavnostní vyhlášení vítězů a předání cen se uskuteční 24. března 2016 v Jihočeském divadle.

Více na www.jihočeskedivadlo.cz


Autor: Ondřej Brynych

Večer plný kapel na Cestě

V pátek 20. září od 19 hodin se v prostoru táborského CESTA, ve sklepní části zvané Subkulturák, koná koncert kapel Nikander, Nondescript, Five seconds to leave a Lusky. Nikander a Five Seconds to leave zde zahráli minulý rok na DIY festivalu a Nondescript nedávno v rámci akce Doomed. Sestavu doplní garage punkové duo Lusky z Plzně, pro které to bude na Cestě premiéra. Večer odstartují punkoví Nondescript z Milevska a pak akce přitvrdí. Five seconds to leave z Jindřichova Hradce budou hrát skladby z jejich poslední desky Nina Who Wasn't, kde pro některé bude určitě překvapením, že kapela přidala zpěv a celkově se hudebně hodně posunula. Nikander z Brna hrají metal, hardcore, sludge a hlavně hodně nahlas. Večer uzavřou Lusky a jejich garážový rock´n´roll punk.  Vstupné je 120 až 150 Kč a celé jde kapelám. Fcb ZDE. (ro)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Nikander + 5STL + Lusky + Nondescript

Hudba / koncert / stoner - metal - hardcore - punk
CESTA Tábor
20.09.2019 od 19:00 hod.

 

Nikaragua

Ostatní / setkání / Přednáška
Spektrum Sezimovo Ústí
20.09.2019 od 18:00 hod.

 

Otevřené mistrovství ČR v Beer pongu

Sport / Beer pong
KD Dražice
20.09.2019 - 22.09.2019 od 18:00 hod.
vícedenní akce