PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Mise Brouk otřásla Milevskem v základech. Odnesl jsem si několik modřin

Mise Brouk otřásla Milevskem v základech. Odnesl jsem si několik modřin

Pátek, 29.01.2016 / fotoreport + článek

 

 Je 23.ledna 2016 okolo sedmé večer. Na Milevsko padá tma a skupinky příznivců tvrdé muziky se scházejí před hospodou U Broučka. Jejich cíl je jasný. Mise Brouk. Po několika měsících další akce v této milevské hospodě, která sebou tentokrát krom místních zástupců scény přináší i zvučná jména, známá po celé ČR. Program na skvěle vypadajícím plakátě působí nabitě. Zahrají La Migra, Kraost a Stolen Lives. Také hosté z Rakouska nesoucí název Prosperity Denied a hlavně znovuzrození Rapsöd. To vše pod taktovkou místní miniorganizace Kovářov Terror Crew.

První kapela ještě ani nenazvučila a U Broučka už je hlava na hlavě. Očekávat, že se tu nebude moci kouřit je jako čekat zde na vystoupení Dády Patrasové a tak nezbývá než se s tím smířit a v hospodském ruchu očekávat nástup první kapely.

Světla zhasínají a zvuková zkouška končí. Zvuk je výborný, a díky panu zvukaři za to, že takový zůstal po celý večer. Okolo provizorního prostoru pódia stojí několik fanoušků a La Migra startuje svůj punkový set. Jde o pořádnou nálož říznutou hardcorem, nenechávající už od začátku nikoho v klidu. Podupávám si do rytmu, znovu si pochvaluji super zvuk a vůbec si užívám povedený start celé Mise.

Na místní Kraost už hospodu okupuje bezmála 90 lidí, což sice znamená úbytek volného prostoru ale zároveň i příjemné zhoustnutí atmosféry. Tahle fastcore banda nedávno přibrala do sestavy novou zpěvačku a ukazuje se, že jim to dohromady bezvadně šlape. Kraost sypou do lidí nekompromisně jeden song za druhým a já jsem ve svém živlu. Všechno klape a jde jak má. Paráda!

Čas ubíhá a teplota stoupá. Kdo se ocitl v moshi opouští ho propocený. A to je na řadě teprve třetí kapela. Prosperity Denied. Návštěva z Rakouska přivážející k nám směsici death metalu a nekompromisního grindu. Prosperity Denied překypují nevybitou energií, kterou si přivezli odněkud z podhůří Alp, kde podle jejich slov nestojí koncerty za nic. Chválí si české fanoušky a atmosféru na českých koncertech, která je prý nejlepší v jaké dosud hráli. To, jak si show užívají, je dobře znát. Brouk nedostává ani vteřinu oddechu po celou dobu jejich tvrdého setu. Grind jak se patří!

Do konce zbývají dvě kapely a já si dosavadní průběh večera nemohu vynachválit. Broukem se nese směs vůně piva, kouře a potu. Je tu pěkně dusno, ale přesto se cítím skvěle a těším se na další bandu. Stolen Lives. Jméno známé například z vyhlášeného Obscene Extreme Festu slibuje, že atmosféra ještě zhoustne a mosh pit spolkne ještě více lidí. A přesně tak se i stalo. Z beden se sype thrash ve své nejčistší podobě a mé tělo se v rytmu pohybuje skoro samo od sebe. A nebyl jsem v tom sám.

Koho ještě neskolil alkohol nebo nedostatek kyslíku, ten očekává vrchol programu. Reinkarnovaný, hlasitý a bez servítek podávaný thrash jihlavských Rapsöd. Naplno se hraje hned od prvního songu s názvem Sekta. Nechávám se ovládnout hudbou a společně s ostatními mizím v bordelu před pódiem, který neustává po celý zbytek vystoupení. Jejich set se rychle žene Broukem a zanechává za sebou potlesk nadšených posluchačů. Je pozdě v noci a všichni, stejně tak i já, loví poslední zbytky své energie, aby si mohli konec Mise užít naplno. A najednou, se stejnou rychlostí a silou jako to vše začalo, vše také končí.

Mise Brouk. Splněna! Šlo o naprosto destruktivní večer plný skvělé hudby a známých jmen, o večer, kdy vše vyšlo tak jak bylo v plánu a každý z něj nakonec odcházel spokojený a plný zážitků. A já si k tomu navíc odnesl i několik modřin.


Fotografie


Autor: Marek Hadrbolec

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


KČT - Výroční schůze

Ostatní / setkání
Dům kultury Milevsko
23.01.2018 od 18:00 hod.

 

Virtuální univerzita třetího věku

Ostatní
Milevsko - Galerie M
23.01.2018 od 10:00 hod.

 

Sólo

Divadlo / jiný / od klasické po současnou pantomimu s držitelem Ceny Thálie 2016
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - malý sál
23.01.2018 od 19:00 hod.

 

Vernisáž výstavy Marie M. Šechtlová na cestách

Výstava
Galerie U Radnice
23.01.2018 od 17:00 hod.