PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Letiště Hosín u Českých Budějovic o víkendu zaplní Brouci

Letiště Hosín u Českých Budějovic o víkendu zaplní Brouci

Čtvrtek, 09.07.2015 / článek

 

Tento víkend se na letišti Hosín u Českých Budějovic uskuteční jubilejní 10. ročník Mezinárodního srazu vzduchem chlazených automobilů VW. Pod tímto (pro mnohé asi záhadným) názvem se skrývá podívaná, ze které rozhodně budete odcházet s úsměvem na rtech. Mezi vzduchem chlazené automobily Volkswagen totiž patří legendární Brouk, Bus, Buggy nebo méně známý, ale o to nádhernější, Karmann-Ghia.

Vozidla se na letiště budou sjíždět už během pátečního večera, kde bude připraven program pro účastníky srazu. Široká veřejnost se na auta bude moci přijít podívat v sobotu - buď přímo na letiště Hosín, nebo na českobudějovické náměstí Přemysla Otakara II.. Tam automobily v 11 hodin dopoledne zakončí svou spanilou jízdu. Po poledni se vozidla přesunou zpět na letiště, kde se od 15 hodin bude konat závod ve sprintu. Účastníci srazu si pak užijí ještě večerní program a budou moci na letišti přespat do neděle.

Celá akce je v režii ÚAMK Brouk Klubu České Budějovice. Jeden z jeho členů, Petr Kubo, nám o broukařské vášni poskytl krátký rozhovor:

Jak jsi ke svému koníčku přišel?
Brouci se mi líbili už odmala. Otec měl autodílnu, takže jsem měl blízko k autům všeobecně. Prvního brouka mi rodiče koupili k sedmnáctým narozeninám, tak jsem se kasal, že ho stihnu do osmnácti opravit. Pravdou je, že jsem vyjel až o tři roky později. To je holt neznalost mladistvých.

Slyšela jsem, že jsi neskončil u jednoho brouka, ale máš jich víc. Kolik?
Asi jako každý, koho znám, jsem neskončil u jednoho brouka. V současné době mám jednoho brouka provozuschopného, jednoho, na kterém pracuji, a do budoucna jsem si obstaral další projekt - Karmann-Ghia. Ale myslím, že to není konec (smích).

Jak dlouho jsi členem budějovického brouk klubu? Co to obnáší a co ti toto členství dává?
Oficiálním členem jsem 6 let. A předtím dva roky na zkušené, aby zjistili, co jsem zač (smích). Členství obnáší to, aby se člověk zúčastnil nějakých srazů a tím podpořil ostatní kluby, které dané srazy pořádají. No a pak hlavně přípravu a organizaci srazu našeho klubu. Přínosem je pro mě to, že jsem mezi stejně smýšlejícími lidmi, se kterými se člověk rád schází.

Koupit si brouka ve většině případů znamená dovézt si domů prorezlý vůz, který potřebuje kompletní renovaci, aby se po pár letech nerozpadl. Kolik taková renovace stojí?
Tak to je otázka opravdu na delší rozpravu. Záleží na modelovém roku vozu. S určitostí platí, že čím starší vůz je, tím je renovace dražší - pokud se bavíme o uvedení do originálního stavu. Pokud se jde cestou úprav motoru na vyšší výkon a s tím spojených věcí (převodovka, brzdy, podvozek…) tak cena šplhá vzhůru. Pak hlavně záleží, jakou cestou opravy se vydáš. Je tu možnost použití replikových dílů brazilských výrobců, kvalitních repa dílů od renomovaných výrobců nebo si můžeš poshánět původní originální díly na burzách s VW tématikou (ty se konají hlavně v Německu) nebo přes internet. Kvalitní díly stojí i několikanásobek ceny brazilských.

Většina lidí si auta dává do kupy víceméně svépomocí, jak to máš ty? Znáš někoho, kdo si auto nechal kompletně zrenovovat od profíků?
Jak už jsem říkal, otec s bratrem mají autodílnu, takže většinu prací na autě si dělám sám, případně s jejich asistencí. Takové zázemí je veliká výhoda. Do čeho se nepouštím sám je lakování, to si nechávám dělat. Lidi, co si nechávají auta udělat, a pak si jen užívají jízdy, znám. Opravit auto, aby nějak vypadalo a jelo, není pro spoustu lidí z hlediska potřebných prostor, vybavení, zkušeností atd. jednoduché.

Jak se na tvůj koníček tváří manželka? Z vlastní zkušenosti vím, že zapálený milovník aut dokáže v dílně strávit celé dny…
Manželku jsem poznal, až když už jsem měl brouka. No a za tu dobu co jsme spolu chodili asi pochopila, jak to s těmi auty v životě mám. Tak když pak řekla svoje ANO, bylo se vším všudy (smích).

Jaký je život s broukem? Čekáš nedočkavě na každý pěkný den, vhodný k projížďce, nebo máš raději auto vystavené v bezpečí garáže a chodíš se tam kochat?
S broukem se snažím jezdit co nejvíce od jara do podzimu. Používám ho na běžné ježdění a přes zimu odpočívá v garáži. Na zimní ježdění to moc není. Ovšem v klubu jednoho takového máme, co používá auto celoročně.

Už jsi s broukem někdy boural? Nebo znáš někoho, komu se to stalo? Jak takové nehody dopadají? Přeci jen brouk nemá konstrukci jako moderní auta, u starších typů nejsou tříbodové pásy, o airbagu nemluvě…
Já jsem zatím, musím to hned zaklepat, neboural. Radši ani nemyslet. Viděl jsem jen takové ty „ťukance“, nic vážného. Spíš se stane, že někdo někam nedojede. V dnešním provozu musí být člověk opatrnej a to platí dvojnásob, když jedeš v Bouku.
Tenhle rozhovor vzniká k příležitosti srazu, tak ještě několik otázek ohledně něj:

Kolik aut na sraz obvykle dorazí?
V průměru tak 120-150 aut. Hodně záleží na předpovědi počasí. Přeci jen většina lidí spí se svými ratolestmi ve stanu a počasí je rozhodující.

Spousta lidí má brouky a VW busíky neoddělitelně spojené s érou hippies, nicméně v broučí komunitě jsem moc hippíků (vlastně asi žádného) ještě nepotkala. Jak to tedy je? Vysledoval jsi nějaké konkrétní typy lidí, které člověk na srazu potká?
Většinou jsou všichni jednoduše v pohodě. Hippíků, jak říkáš, mezi nimi taky pár je, ale konkrétně se moc škatulkovat nedá.

Když se účastníci srazu vydají na spanilou jízdu, budí opravdu velké pozdvižení a především spoustu radosti. Lidé kolem silnice se usmívají, mávají… Jaký je to pocit? Setkáváš se s podobnými reakcemi, i když někam vyrazíš svým broukem sám?
Je to přesně jak říkáš, to auto opravdu budí v lidech úsměv, a to i když jedeš sám.

Máš nějaký vzkaz pro potencionální návštěvníky srazu? Proč by se na sraz měli přijít podívat?
Tak určitě by měli přijít okouknout auta, která už se dnes na silnici moc nevidí. Na sraz jezdí i některé velmi staré kusy. K vidění bude, doufám, většina z produkce co VW se vzduchem chlazeným motorem vyrábělo. No a hlavně by lidé měli přijít povzbudit účastníky závodu na ¼ míle, kde, jak doufám, bude na co koukat hlavně v kategorii Speciál a Super speciál, což už jsou auta s opravdu vysokým výkonem, se kterými si nezadá ani moderní automobil.


Harmonogram

10.července 2015 - Pátek
od 10.00: Příjezd a ubytování vzdálenějších účastníků Letiště Hosín, registrace na závody a soutěž elegance
od 21.00: Společenský večer a vystoupení - Lenka Houslenka, Tanečnice a světelná produkce Violin Live

11.červenec 2015 - Sobota

od 8.00: Příjezd dalších účastníků
9.30: Oficiální zahájení X. Mezinárodního srazu
10.30: Odjezd na spanilou jízdu na Budějovické náměstí, tam ukázka Brouků pro veřejnost
12.00 h - 13.00: Odjezd na Letiště Hosín k dalšímu programu
15.00 h:
-Závody ve sprintu na letištní ploše (kategorie: do 1200 ccm, do 1300 ccm, do 1600 ccm, Speciál, Super speciál, Bus 1600 ccm, Bus nad 1600 ccm, Bus speciál +T3- T5, Buggy)
-Dětský program, hry, airsoft, prodej tomboly, občerstvení
20.00 h - 21.00 h Vyhlášení výsledků ve sprintech a eleganci
21.00 h: Společenský večer - k tanci bude hrát kapela

12.červenec 2015 - Neděle
Rozloučení s účastníky srazu, postupný odjezd vozidel

Fotoreport z minulého srazu:
http://www.kulturne.com/clanek/hosin-privital-pres-stovku-brouku


Fotografie


Autor: Jana Škrabánková