PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Doma u Hitlerů aneb Historky z Hitlerovic kuchyně


Divadlo / komedie / sarkastická
Město: Tábor

Datum: 23.09.2021 od 19:00 hod.

Místo: Divadlo Oskara Nedbala Tábor - velký sál

Cena: 460, 390, 320 Kč

 
 

HaDivadlo Brno
Arnošt Goldflam
DOMA U HITLERŮ aneb Historky z Hitlerovic kuchyně

Goldflamova sarkastická komedie o největším zločinci planety – od jeho vzestupu, kterému předcházel propad u zkoušek na vídeňskou výtvarnou akademii, až po jeho… nikoli pád, ale fantazijní únik do Jižní Ameriky. Výjevy z führerova života se však neodehrávají v jednacích sálech nebo na přeplněných tribunách, ale v jeho soukromí. Scény z Hitlerovic kuchyně jsou plné groteskního a osvobozujícího humoru, nadsázky a nápaditých situací, které hravě spojují střípky reálií s autorovou ironickou imaginací.
Dnes již legendární inscenace HaDivadla, ve které v hlavní roli exceluje nezaměnitelný Petr Jeništa.

Režie: kolektiv HaDivadla
Hrají: Petr Jeništa j.h., Táňa Malíková, Simona Peková, Jiří Miroslav Valůšek/ Jan Lepšík, Zbyšek Humpolec, Jiří Svoboda, Kamila Valůšková, Matyas Sparling j.h./ Teodor Švanda j.h.


Více o akci Doma u Hitlerů aneb Historky z Hitlerovic kuchyně na webu akce


e-mail na pořadatele: kucera@divadlotabor.cz
SMUTÉNKA: Zemřela světová hvězda jazzu George Mraz, písecký rodák

 Ve čtvrtek 16. září zemřela krátce po svých 77. narozeninách legenda, světový kontrabasista a písecký rodák Jiří George Mraz, který stál po boku zpěvačky Elly Fitzgerald, Stana Getze i Oscara Petersona. Po čtyřech měsících tak odešel za svým spoluhráčem, kamarádem - bubeníkem Ivanem Smažíkem. Na svém kontě má stovky nahraných alb a řadu turné s dalšími osobnostmi jako Stan Getz, Chet Baker, Oscar Peterson, Bill Evans, Dizzy Gillespie, Charlie Mingus, John Abercombie, Joe Lovano, Stephane Grappelli, Kenny Burrell, McCoy Tyner, John Scofield, Richie Beirach, Herbie Hancock, Michel Petrucciani, nebo Joe Henderson. V roce 2016 prodělal George Mráz náročnou operaci, kdy mu byla odstraněna z pancreasu cysta a zákrok se neobešel bez komplikací - infarkt a infekce. Podrobnosti připravujeme. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Docela malý festival o autismu - jiný úhel pohledu

Festival / divadlo, debata, básně, příběhy
Střelnice - Spolkový dům, Žižkova 249, Tábor
19.09.2021 od 16:00 hod.

 

Michal k snídani

Pro děti
Dům kultury Milevsko
19.09.2021 od 17:00 hod.