PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Táborská setkání 2019


Festival / hudba - divadlo - show - zábava
Město: Tábor

Datum: 14.09.2019 - 15.09.2019 od 09:00 hod.

Místo: centrum města

 
 

 28. Ročník mezinárodního festivalu 

13. září – Slavnostní zahájení * pochodňový průvod městem * Slavnostní ceremoniál * QUERCUS * CODA * RICHARD MÜLLER & band * GIPSY.CZ

* Středověké tržiště

14. září – Žebrácká ulička * Středověký špitál * Táborský jarmark * Středověké tržiště* středověký vojenský tábor aneb jak válčili husité * historický průvod městem * rytířský turnaj * táborská scéna v zahradě Střelnice * vystoupení našich i zahraničních souborů a spolků * Dětský ráj * ponožková bitva* fotbal mnichů* ohňostroj * Adam Mišík s kapelou * Tata Bojs * Queenie, Bolech, na Střelnici kapela Karelll   

15. září
– DNY EVROPSKÉHO KULTURNÍHO DĚDICTVÍ * dozvuky na Žižkově náměstí – NAPOLI ACUSTICA, GanstaSKA, GINGERHEAD, -123minut.

Máte rádi atmosféru středověku? Láká vás tradiční hudba, zpěv a veselení pod širým nebem? Pak si nenechte ujít 28. ročník festivalu Táborská setkání.
Historické centrum Tábora se každý rok v září na tři dny vrací do první poloviny 15. století, kdy se vlády nad městem ujal husitský vojevůdce Jan Žižka z Trocnova. A nepřichází sám – za rachotu bubnů a světel pochodní ho doprovází zástup jeho husitských bojovníků.

Česká vás slavností zahájení, ohňostroj, průvody v historických kostýmech, koncerty duchovní, středověké i současné hudby, divadla pod širým nebem, středověké tržiště, staročeský jarmark, královský rytířský turnaj na koních, výstavy, ohňostroje i hry a soutěže pro děti.

 Novinkou letošního ročníku je také vstupné pouze na Žižkovo náměstí, ostatní program zůstává zdarma.


Více o akci Táborská setkání 2019 na webu akce