PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Přežil jsem to/ Hanuš Bader: křest knihy


Ostatní / křest knihy a diskuze
Město: Tábor

Datum: 12.10.2018 od 18:00 hod.

Místo: Jednota

Cena: vstup zdarma

 
 

Srdečně Vás zveme na křest nové knihy Hanuše Badera, který byl jedním z mála pacovských přeživších holokaustu, kteří byli v listopadu 1942 posláni transportem z Pacova do Terezína a ve většině případů potom pokračovali do Osvětimi. Prošel osvětimským koncentračním táborem, odkud byl později převezen na nucené práce do Schwarzheide. Na konci války byl deportován do Bergen-Belsenu, kde na byl pokraji smrti osvobozen britskou armádou.


Křestu knihy a diskuze se zúčastní autorův syn Stefan Bader. Diskuze bude bude probíhat v angličtině za přítomnosti překladatele.

Kniha bude na místě k zakoupení.

Těšíme se!
---

„Už je to dávno a všechno se to zdá být strašně daleko. Stojím mlčky, nořím se do myšlenek před náhrobním kamenem mé ženy a snažím se vzpomenout, jak všechno začalo.“ Paměti Hanuše Badera, Přežil jsem to, autenticky popisují životní příběh jednoho z mála pacovských přeživších holokaustu. Mapují nejen jeho nepříliš radostné dětství, dospívání a první lásku poznamenanou nacistickou okupací, ale i každodenní boj o přežití v koncentračním táboře."


Více o akci Přežil jsem to/ Hanuš Bader: křest knihy na webu akce


e-mail na pořadatele: kafeknihyjednota@gmail.com