PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Masopust v Ceských Budějovicích


Ostatní / jiný / masopust
Město: České Budějovice

Datum: 28.02.2017 od 14:00 hod.

Místo: Město České Budějovice, ulice nám. Přemysla Otakara II., 370 92 České Budějovice

Cena: zdarma

 
 

 Statutární město České Budějovice a Jihočeské muzeum pořádají již 27. ročník masopustní průvod, který se uskuteční 28. února od 16 hodin.
Na tradiční Masopust se můžou těšit obyvatelé Českých Budějovic. Průvod plný rozličných masek, barevných kostýmů, tance a hudby se uskuteční na náměstí Přemysla Otakara II. od 16 hodin až do pozdního večera.SMUTÉNKA: Do hudebního nebe odešel vangelis

 Ve věku 79 let odešel včera do hudebního ráje řecký skladatel Vangelis :( Jeho tvorba zahrnovala zejména filmovou hudbu, kterou všichni znají i z nejrůznějších amatérských i profesionálních sportovních klání i společenských a kulturních akcí. Připomeňme jeho skladby jako Chariots of Fire - Ohnivé vozy, 1492: Conquest of Paradise - Dobytí ráje, The Bounty, Blade Runner, Alexander - Alexandr Veliký, Mythodea či krásnou Hymn a další. Nedílnou součástí bylo i působení na rockové scéně, kdy založil skupinu Aphrodite's Child, jejichž skladbu Rain and Tears zná z rádií také každý posluchač, či spolupráce s Jonem Andersonem (např. skladba I'll Find My Way Home). Vangelis byl držitelem mnoha ocenění - Oscara za nejlepší hudbu, rytíř Řádu čestné legie, komandér Řádu umění a literatury (2017) aj. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat