PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Konec masopustu


Divadlo / básnické drama
Město: Tábor

Datum: 17.01.2017 od 19:00 hod.

Místo: Divadlo Oskara Nedbala

Cena: 290, 260, 230 Kč

 
 

Východočeské divadlo Pardubice
Autor
Josef Topol
Režie
Břetislav Rychlík j. h.
Hrají
M. Mejzlík, P. Borovec, J. Ondrušková, P. Dohnal, M. Němec, J. Janoušková, Z. Bittlová, J. Láska, J. Musil, Z. Rumpík, A. Postler, P. Janečková/ V. Macková, J. Pejchal, L. Mecerodová, L. Špiner, V. Chmelař j. h., T. Lněnička, J. Kovárník, P. Červený j. h./ M. Lavrovič j. h., M. Sikorová, L. Hron j. h./ K. Zádrapa j. h.

http://www.vcd.cz

Délka představení: 2 hodiny 30 minut
Básnické drama o ohroženosti přirozených hodnot, na jejichž samozřejmost neradno spoléhat. Pokud jde o život, nikdo není vítězem.
Donutí nový tajemník posledního žijícího soukromého rolníka Krále pochopit nové hodnoty a vstoupit do společného zemědělského družstva? Mají jeho děti právo na vlastní život a štěstí? Lze se jednoznačně postavit zády k někomu, s kým jsme vyrůstali a koho známe celý život?
Velký jevištní opus odehrávající se na konci masopustního veselí a na konci socialistické kolektivizace vesnice je především soubojem hrdého jedince se společností. Je hrou o národním charakteru a hrou o mezilidských vztazích.
V pardubickém podání je hudebně a herecky obrazivou inscenací doprovázenou živou kapelou a antickým sborem maškar v opulentních kostýmech s Martinem Mejzlíkem, který v postavě sedláka Krále stvořil muže jako z kamene.


Více o akci Konec masopustu na webu akce


e-mail na pořadatele: drdakova@divadlotabor.cz