PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Charita - přednáška Alkohol


Ostatní / charita
Město: Tábor

Datum: 29.11.2016 od 18:00 hod.

Místo: Městská knihovna Tábor, knihovna pro dospělé

 
 

 Knihovna navázala spolupráci s nově vzniklou charitou v Táboře. Aktuálně na sbírce oblečení (ponožky, šály, rukavice, čepice, deky) pro bezdomovce. Dále v knihovně proběhne přednáška na téma alkohol.
Působí v okresním městě Tábor od března roku 2012. Začínala (a stále je) jako jediná poradna poskytující odborné sociální poradenství v Táboře. Ostatní táborské organizace, zaměřené na poskytování odborného sociálního poradenství, se specializují na odlišnou cílovou skupinu než Občanská poradna. Většinou pomáhají lidem s různými druhy zdravotního znevýhodnění. Začínala s několika málo klienty. Postupem času si získala důvěru obyvatel města a proto nových uživatelů služeb stále přibývalo. Tak je tomu i dnes, kdy je poradna zcela vytížena a její kapacita je nejen naplněna, ale prakticky trvale překračována.
Poskytuje služby zdarma všem, kteří si nevědí rady s problémy v oblasti majetkoprávní, bytové, pracovněprávní, v oblasti mezilidských vztahů, oblasti sociálně-právní a zejména v oblasti finanční. Samostatnou kapitolou je právě oblast finanční - poradna poskytuje dluhové poradenství. O tuto službu je enormní zájem a lze předpokládat, že tento zájem ještě poroste. Tento nárůst je přičítán rostoucí nezaměstnanosti a s tím souvisejícími problémy uživatelů s bytovými otázkami a předlužením. Stále více uživatelů se na Občanskou poradnu Tábor obrací s žádostí o pomoc s řešením dluhové problematiky, se splátkovým kalendářem (pokud nesplňují podmínky pro oddlužení) nebo přímo s žádostí o sepsání návrhu na povolení oddlužení.
Poradna je otevřena pouze jeden den v týdnu (čtvrtek 9:00 - 12:00, 12:30 - 15:00), což se jeví jako naprosto nedostačující pro potřeby města. 


Více o akci Charita - přednáška Alkohol na webu akce
Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Čína

Ostatní / setkání / beseda
Dům kultury Milevsko
23.10.2018 od 18:00 hod.

 

Spisovatelé do knihoven - Olina Stehlíková

Ostatní / autorské čtení a beseda
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
23.10.2018 od 18:30 hod.

 

Spisovatelé do knihoven - olina stehlíková

Ostatní / autorské čtení a beseda
městská knihovna veselí nad lužnicí
23.10.2018 od 18:30 hod.