PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Zavolejte Jeevese ~ Jihočeské divadlo České Budějovice


Divadlo / komedie
Město: Písek

Datum: 17.10.2016 od 19:00 hod.

Místo: Divadlo Fráni Šrámka

Cena: 290 Kč

 
 

Nedostižný a originální sluha Jeeves inspiroval Zdeňka Jirotku při psaní Saturnina. Jeeves, stejně jako Saturnin, má zvládnout vše – milostné eskapády svého mladého pána Bertieho, tajné obchodní transakce jeho obávaného strýce lorda Worplesdona, nástrahy žárlivého strážníka i šílené nápady mladého pána Edwina, nadšeného shromažďovatele dobrých skutků, který jako by panu Miloušovi ze Saturnina z oka vypadl. V idylickém venkovském sídle ve SteepleBumpleigh to vře a jedině Jeeves je schopen s anglickým humorem a šarmem odvrátit katastrofální důsledky ztřeštěných nápadů.
Zavolejte Jeevese je laskavá komedie, která diváka přenese do staré dobré Anglie, kde vládne bezstarostnost.

Režie:Martina Schlegelová.
Hrají:Pavel Oubram, Jiří Suchý z Tábora, Ondřej Veselý, Tomáš Drápela, Jiří Untermüller, Tomáš Havlínek, Taťána Kupcová, Tereza Vítů, Jan Kaštovský, Jaroslav Kukrál, Teresa Branna.


Více o akci Zavolejte Jeevese ~ Jihočeské divadlo České Budějovice na webu akce
Smuténka: Zemřel beatník Lawrence Ferlinghetti

 V úctyhodném věku 101 let zemřel v úterý 22. února americký spisovatel, nakladatel, překladatel a malíř Lawrence Ferlinghetti, který byl jedním z představitelů tzv. beat generation, tomuto zaškatulkování se ale sám vyhýbal. Označoval se spíše za anarchistu. Mezi jeho díla patří Lunapark v hlavě, Krajiny života, krajiny umírání, Srdce dokořán, Oko dokořán, srdce dokořán, z překladů se pak nejznámějšími staly překlady francouzského spisovatele Marcela Prousta. Proslul také citátem „Jen mrtví se neangažují“. V 80. letech minulého století se zasazoval o propuštění uvězněných členů Jazzové sekce v Československu. V roce 1998 byl hostem Festivalu spisovatelů v Praze. Publiku dokonce věnoval novou báseň Rivers of Light (Řeky světla), v níž psal o „Staromák Square“, Vltavě a Karlově mostě. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Bonsai č.3

Hudba / koncert / folk
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - jeviště
26.02.2021 od 19:00 hod.

 

DON živě | Bonsai č.3

Hudba / koncert / folk
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - jeviště
26.02.2021 od 19:00 hod.