PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Milemarker (USA) + Červen


Hudba / koncert / post punk - rock - experimental
Město: Tábor

Datum: 08.10.2016 od 19:00 hod.

Místo: MC Orion

Cena: 100 Kč

 
 

Další koncert, který by ste si ne neměli, ale nesmíte nechat ujít!

MILEMARKER (synth post punk, USA) + ČERVEN (math rock, kytara&bicí duo, CZ) + afterparty DJ SEJKOR aka ŽELVÍN

MILEMARKER jsou synth punk/post hardcore kapela, která vznikla už v roce 1997 v New Yorku. Za svojí dlouhou kariéru odjela společný turné s kapelama jako Wire, The Hives, At The Drive In, International Noise Conspiracy, The Yeah Yeah Yeahs, The Locust, Hot Snakes, Blood Brothers, Cave in The Faint...
Nyní po osmileté pauze a po přestěhování dvou hlavních postav Ala Buriana do Berlina a Davea Laneye do Hamburku, vydávají svojí čtvrtou řadovou desku “Overseas” na labelu LOVITT RECORDS. S novým bubeníkem Ezrou Caleem a klávesistkou Lenou Kilkka má nyní kapela více elektronický zvuk a znát je i vliv kraut rocku. Celou desku si můžete poslechnout zde:
https://milemarkerband.bandcamp.com/

Afterparty bude mít v režii DJ SEJKORA aka ŽELVÍN


https://milemarkerband.bandcamp.com/
https://www.youtube.com/watch?v=4P6YTXMirQY&feature=youtu.be

ČERVEN (math rock, kytara&bicí duo)
http://www.landmine.cz/kapely/cerven/

start 19:00 end 23:00 + afterpárty
vstup: 100 CZK


Více o akci Milemarker (USA) + Červen na webu akce
Smuténka: Zemřel beatník Lawrence Ferlinghetti

 V úctyhodném věku 101 let zemřel v úterý 22. února americký spisovatel, nakladatel, překladatel a malíř Lawrence Ferlinghetti, který byl jedním z představitelů tzv. beat generation, tomuto zaškatulkování se ale sám vyhýbal. Označoval se spíše za anarchistu. Mezi jeho díla patří Lunapark v hlavě, Krajiny života, krajiny umírání, Srdce dokořán, Oko dokořán, srdce dokořán, z překladů se pak nejznámějšími staly překlady francouzského spisovatele Marcela Prousta. Proslul také citátem „Jen mrtví se neangažují“. V 80. letech minulého století se zasazoval o propuštění uvězněných členů Jazzové sekce v Československu. V roce 1998 byl hostem Festivalu spisovatelů v Praze. Publiku dokonce věnoval novou báseň Rivers of Light (Řeky světla), v níž psal o „Staromák Square“, Vltavě a Karlově mostě. (dap)

Daft Punk ukončili činnost

Po 28 letech ohlásilo duo Daft Punk konec. Jejich hity jako One more Time nebo Get Lucky jsou nezapomenutelné a zná je pravděpodobně každý. Jejich hudbu mnozí slyšeli také ve filmu Tron: Legacy. Francouzské duo, hrající elektronickou hudbu, tvořil Thomas Bangalter a Guy-Manuel de Homem-Christo. Debutové album Homework z roku 1993 je považované za mezník taneční hudby. Dvojice se dnes loučí videem Epilogue, záznam pochází z jejich filmu Electroma. Duo, kvůli stydlivosti, vystupovalo zásadně s maskami robotů nebo bylo na koncertech nahrazeno animacemi. (dap) 

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


DON živě | Jiří Sycha a Filip Dvořák

Hudba / koncert / folklór - barokní hudba - celtic
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - jeviště
25.02.2021 od 19:00 hod.

 

Vratislav Kadlec: Hranice lesa.

Ostatní / setkání / beseda - čtení
Městská knihovna Tábor
25.02.2021 od 18:00 hod.