PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Obrazy a sochy v pohybu


Pro děti / Příměstský tábor
Město: České Budějovice

Datum: 15.08.2016 - 19.08.2016 od 08:00 hod.

Místo: Wortnerův dům AJG, U Černé věže 343/22

Cena: 2000

 
 

Příměstský tábor v Českých Budějovicích
Pět dní s tancem, pohybovým divadlem a výtvarným tvořením pro děti od 7 do 12 let
15. – 19. 8. 2016, Wortnerův dům České Budějovice
Vždy od 8 do 16 hodin za každého počasí

Program:
Jaké to je být kurátorem výstavy? Jak se dělá výstava? Pojď si to s námi vyzkoušet. Vystavovat budeme nejen umělecká díla, která vytvoříš, ale také pohybové etudy – „živé obrazy“. Společně připravíme i tanečně-pohybové vystoupení – „výstavu“, které poslední den tábora předvedeme rodičům. Součástí tábora je také prohlídka aktuálních výstav pro děti ve Wortnerově domě a v Domě umění.

Cena
Do konce května za zvýhodněnou cenu 2 000 korun, poté 2 250 korun
10% sleva při platbě za dvě místa pro sourozence

Rezervace míst na
777 199 665
recepce@kredance.cz

Akce je podpořena Statutárním městem České Budějovice, pořádá Prostor Kredance
Více informací na http://kredance.cz/tanecni/tabor/letni-prazdniny-2016-2-2/


Více o akci Obrazy a sochy v pohybu na webu akce


e-mail na pořadatele: recepce@kredance.cz
Smuténka: Zemřel beatník Lawrence Ferlinghetti

 V úctyhodném věku 101 let zemřel v úterý 22. února americký spisovatel, nakladatel, překladatel a malíř Lawrence Ferlinghetti, který byl jedním z představitelů tzv. beat generation, tomuto zaškatulkování se ale sám vyhýbal. Označoval se spíše za anarchistu. Mezi jeho díla patří Lunapark v hlavě, Krajiny života, krajiny umírání, Srdce dokořán, Oko dokořán, srdce dokořán, z překladů se pak nejznámějšími staly překlady francouzského spisovatele Marcela Prousta. Proslul také citátem „Jen mrtví se neangažují“. V 80. letech minulého století se zasazoval o propuštění uvězněných členů Jazzové sekce v Československu. V roce 1998 byl hostem Festivalu spisovatelů v Praze. Publiku dokonce věnoval novou báseň Rivers of Light (Řeky světla), v níž psal o „Staromák Square“, Vltavě a Karlově mostě. (dap)

Daft Punk ukončili činnost

Po 28 letech ohlásilo duo Daft Punk konec. Jejich hity jako One more Time nebo Get Lucky jsou nezapomenutelné a zná je pravděpodobně každý. Jejich hudbu mnozí slyšeli také ve filmu Tron: Legacy. Francouzské duo, hrající elektronickou hudbu, tvořil Thomas Bangalter a Guy-Manuel de Homem-Christo. Debutové album Homework z roku 1993 je považované za mezník taneční hudby. Dvojice se dnes loučí videem Epilogue, záznam pochází z jejich filmu Electroma. Duo, kvůli stydlivosti, vystupovalo zásadně s maskami robotů nebo bylo na koncertech nahrazeno animacemi. (dap) 

Mohlo by se vám zamlouvat