PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


májové tvoření


Ostatní / workshop / tvořivá dílna pro děti i pro dospělé - malba na textil
Město: Veselí nad Lužnicí

Datum: 22.05.2016 od 17:00 hod.

Místo: Kulturní dům - víceúčelový sál

Cena: 80 Kč - dospělý, 50 Kč - dítě

 
 

Chcete být originální? Chcete zaujmout? A leží Vám doma tričko, halenka či kabelka, kterým potřebujete vdechnout nový styl? Vytvořit si osobitý kousek do svého šatníku Vám pomůže zábavný kurz vedený zkušenou táborskou lektorkou Andreou Šáchovou. Proniknete do tajů práce se speciálními barvami na textil i originálními šablonami a tiskátky. Můžete si přinést i vlastní vystřižený obrázek, šablonu si sami vyrobit a zvěčnit ji na vybraný kousek oblečení. Na místě navíc máte možnost pořídit si zajímavé textilní výrobky, a případně si je zkrášlit podle své fantazie. Náplň kurzu: Seznámení se s technikou tisku na oděvy, doplňky či bytový textil. Praktické ukázky nejrůznějších vychytávek a fíglů, jak na to. Výroba vlastních šablon, potisk oděvů, bytového textilu, použití profesionálních barev. Možnost koupě textilních tašek, barev, materiálu na výrobu, šablon a dalšího zboží ze specializovaného obchůdku U Tukana.
Víceúčelový sál KD od 17 h, cca do 19 h. Plné vstupné 80 Kč (+ 1 dítě celkem 100 Kč, každé další dítě 50 Kč, dospělý + 2 děti 150 Kč). Přihlášky do kurzu osobně v KD, telefonicky nebo e-mailem do pátku 20.5.


Více o akci májové tvoření na webu akce


e-mail na pořadatele: film@kd-veseli.cz
Odešel Michal Maudr alias DJ Loutka, legenda

 Podle zatím blíže nespecifikovaných událostí česká hudební scéna přišla o legendu, DJ Loutku. Letos oslavil 51. narozeniny. Michal Maudr DjLoutka byl jedním ze zakladatelů klubové scény v ČR a jedním z prvních hráčů české houseové hudby, žánru zůstal věrný. V roce 1993 spoluzaložil agenturu Roxydust house. Hrál po boku světových jmen jako Carl Cox, Dj Sneak, Terry Francis, Darren Emmerson, Chemical Brothers, Jazzanova, Underworld aj. (dap)

Ten Volt Shock, syrový post punk v Táboře

V neděli 19. srpna od 20 hodin se v táborské pivnici U Lva koná koncert německé party Ten Volt Shock (X-Mist Records, Gunner Records). Kapela je na německé nezávislé hudební scéně aktivní už od roku 2000. Za tu dobu objelo post punkové trio nejen Evropu, ale i USA, Australii a Japonsko, kde hrálo po boku kapel jako například Obits, Chinese Stars, Melt Banana, A-Frames nebo Vaz. Dva členy Ten Volt Shock mohli letos v Táboře vidět návštěvníci FreeDimFestu s jejich tanečnějším a rockovejšim projektem Yass. Společně s baskytarou zní víc punkově a syrověji. Vstupné na koncert je dobrovolné. (pk)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Paddington 2

Kino / film / britsko-francouzská rodinná komedie
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
19.08.2018 od 17:00 hod.

 

Divadlo Víťa Marčíka

Divadlo / pro děti
Veselské pískovny
19.08.2018 od 15:00 hod.

 

Naše chutě

Ostatní / jiný / gastro festival + hudba
Střelnice - zahrada
19.08.2018 od 11:00 hod.