PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Kdo si hraje, nezlobí


Výstava
Město: České Budějovice

Datum: 07.01.2016 - 28.01.2016

Místo: Jihočeské vědecká knihovna

 
 

V úterý 5. ledna byla v Jihočeské vědecké knihovně v Českých Budějovicích otevřena nová výstava s názvem Kdo si hraje, nezlobí, která mapuje Sportovní hry seniorů Jihočeského kraje 2015. Jejími autory jsou studenti druhého ročníku oboru Užitá fotografie a média Střední uměleckoprůmyslové školy sv. Anežky České v Českém Krumlově.

„Jako mnoho věcí v našich životech, vznikla i tato výstava vlastně náhodou. Před rokem mě oslovil doktor Batysta, který je projektovým manažerem Akademického klubu třetího věku České Budějovice, jestli bych někdy nepřišla pomoci jejich fotografickému kroužku. Souhlasila jsem. Pak se dlouho nic nedělo, až začátkem září se pan Batysta ozval, že pořádají Sportovní hry seniorů a jestli bych je nepřišla vyfotografovat. Shodou okolností moji studenti mají ve druhém ročníku za úkol vytvořit reportáž a to byla i pro ně dobrá příležitost, vyzkoušet si práci reportéra,“ uvedla Bohuslava Maříková, učitelka oboru Užitá fotografie a média.

Studenti byli nejdříve z plánovaného focení mírně rozpačití. „Mysleli si, že se na stadionu budou ploužit staříci a stařeny a bude nuda. Dokonce jeden vtipálek prohlásil, že si vsadí, kdo z nich dojde do cíle. Vše bylo ale nakonec úplně jinak. Už v první disciplíně sportovních her, kterou byl nordic walking, podali senioři skvělé výkony. Obdivuhodný byl výkon dvaadevadesátileté stařenky, která celou trať také úspěšně a s velkým nasazením absolvovala. A během dne se postupně názory studentů na sportovní výkony seniorů začaly měnit,“ řekla Bohuslava Maříková a dodala: „Když je někomu sedmnáct let, má většinou představu, že sedmdesátiletý člověk je stařík, který sotva chodí. Někdy to tak i je, ale to nebyl případ lidí, kteří závodili na Sokolském ostrově. Studenti s úctou sledovali a dokumentovali jejich výkony a já mám radost, že se podařilo nejen to, že vytvořili dobré fotografie, které v Jihočeské vědecké knihovně v Českých Budějovicích vystavují, ale že získali i respekt k výkonům, nasazení a nadšení seniorů.“

Sportovní hry seniorů se uskutečnily 22. září na atletickém stadionu na Sokolském ostrově v Českých Budějovicích.

Autoři fotografií jsou: Anna Najmanová, Renata Bártová, Veronika Břehovská, Klára Pavlíková, Anežka Říhová, Veronika Palmová, Dominika Lukáčová, Martin Šimko, Michal Vitek a Jakub Máče.

Výstava potrvá do 28. ledna.


Více o akci Kdo si hraje, nezlobí na webu akce
SMUTÉNKA: Zemřel frontman The Pogues

 Ve věku 65 let zemřel po vleklé nemoci zpěvák a frontman irské celtic punkové kapely The Pogues, Shane MacGowan. Rok bojoval se zákeřnou encefalitidou. The Pogues, založení 1982, ve své hudbě snoubí irský folk, rock a punk. Byli a jsou tak inspirací pro mnoho dnešních skupin, například Dropkick Murphys, Flogging Molly, ale mnoho dalších, včetně českých. The Pogues mimo jiné nejvíce proslavila skladba Fairytale of New York, bez níž si mnozí, nejen Britové, ani Vánoce nedovedou představit. (dap) 

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


Nasvícení města Sezimovo Ústí - Janek Ledecký!

Ostatní / setkání
náměstí Tomáše Bati
01.12.2023 od 15:00 hod.

 

Straight

Hudba / dj / techno,tekno live
Paluba Soběslav
01.12.2023 - 02.12.2023 od 22:00 hod.
vícedenní akce

 

Sodoma Gomora

Hudba / koncert / horror rap
Hudební klub K2
01.12.2023 od 21:00 hod.

 

Večery S - ZAjiSTÉ, Kuba Lukáč, SPS Perchta

Hudba / koncert / folk, sbor
Divadlo U Kapličky, Husova 622/45, České Budějovice
01.12.2023 od 19:00 hod.