PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Kdo si hraje, nezlobí


Výstava
Město: České Budějovice

Datum: 07.01.2016 - 28.01.2016

Místo: Jihočeské vědecká knihovna

 
 

V úterý 5. ledna byla v Jihočeské vědecké knihovně v Českých Budějovicích otevřena nová výstava s názvem Kdo si hraje, nezlobí, která mapuje Sportovní hry seniorů Jihočeského kraje 2015. Jejími autory jsou studenti druhého ročníku oboru Užitá fotografie a média Střední uměleckoprůmyslové školy sv. Anežky České v Českém Krumlově.

„Jako mnoho věcí v našich životech, vznikla i tato výstava vlastně náhodou. Před rokem mě oslovil doktor Batysta, který je projektovým manažerem Akademického klubu třetího věku České Budějovice, jestli bych někdy nepřišla pomoci jejich fotografickému kroužku. Souhlasila jsem. Pak se dlouho nic nedělo, až začátkem září se pan Batysta ozval, že pořádají Sportovní hry seniorů a jestli bych je nepřišla vyfotografovat. Shodou okolností moji studenti mají ve druhém ročníku za úkol vytvořit reportáž a to byla i pro ně dobrá příležitost, vyzkoušet si práci reportéra,“ uvedla Bohuslava Maříková, učitelka oboru Užitá fotografie a média.

Studenti byli nejdříve z plánovaného focení mírně rozpačití. „Mysleli si, že se na stadionu budou ploužit staříci a stařeny a bude nuda. Dokonce jeden vtipálek prohlásil, že si vsadí, kdo z nich dojde do cíle. Vše bylo ale nakonec úplně jinak. Už v první disciplíně sportovních her, kterou byl nordic walking, podali senioři skvělé výkony. Obdivuhodný byl výkon dvaadevadesátileté stařenky, která celou trať také úspěšně a s velkým nasazením absolvovala. A během dne se postupně názory studentů na sportovní výkony seniorů začaly měnit,“ řekla Bohuslava Maříková a dodala: „Když je někomu sedmnáct let, má většinou představu, že sedmdesátiletý člověk je stařík, který sotva chodí. Někdy to tak i je, ale to nebyl případ lidí, kteří závodili na Sokolském ostrově. Studenti s úctou sledovali a dokumentovali jejich výkony a já mám radost, že se podařilo nejen to, že vytvořili dobré fotografie, které v Jihočeské vědecké knihovně v Českých Budějovicích vystavují, ale že získali i respekt k výkonům, nasazení a nadšení seniorů.“

Sportovní hry seniorů se uskutečnily 22. září na atletickém stadionu na Sokolském ostrově v Českých Budějovicích.

Autoři fotografií jsou: Anna Najmanová, Renata Bártová, Veronika Břehovská, Klára Pavlíková, Anežka Říhová, Veronika Palmová, Dominika Lukáčová, Martin Šimko, Michal Vitek a Jakub Máče.

Výstava potrvá do 28. ledna.


Více o akci Kdo si hraje, nezlobí na webu akce
V pražské Arše vystoupí jazzový objev Kamasi Washington

Největší jazzový objev desetiletí, saxofonista a kompozer Kamasi Washington, oslovil znalce stejně jako vyhraněné hipsterské publikum. Jako saxofonista i aranžér se představil na albu Kendricka Lamara a svým tříhodinovým kompletem Epic získal sérii mezinárodních ocenění. Spolupracoval s Wayne Shorterem, Herbie Hancockem, Lauryn Hill i Snoop Doggem, se zappovským klávesistou George Dukem i zpěvačkou Chakou Khan a vystoupil na velkých festivalech včetně Coachella, Glastonbury, Fuji Rock, Bonnaroo a Primavera. V Praze představí repertoár ze svého napjatě očekávaného alba. Koncert se koná v Divadle Archa ve středu 23. května od 20 hodin. Vstupenky seženete na GoOut od 990 korun. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


ZUŠ Veselí nad Lužnicí

Hudba / koncert / koncert
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
22.05.2018 od 18:00 hod.

 

Varieté Freda A. aneb Chytání větru

Divadlo / jevištní parafráze
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - velký sál
22.05.2018 od 19:00 hod.

 

Budějovický majáles

Festival / hudba - divadlo - zábava
České Budějovice
22.05.2018 - 25.05.2018
vícedenní akce

 

Miláček Anna

Divadlo / komedie
Dům kultury Milevsko
22.05.2018 od 19:30 hod.