Přidat akci ZDARMA
Rychlý kontaktTáborské slavnosti - část páteční: klasický ohňový průvod a chabá laserovka

Táborské slavnosti - část páteční: klasický ohňový průvod a chabá laserovka

Pondělí, 20.09.2010 / fotoreport

 

Táborské slavnosti plné středověkých radovánek se již podevatenácté na víkend usídlily v centru Tábora. Páteční (10.9.) program zahájila Ústřední hudba Armády ČR. Následoval tradiční ohňový průvod městem, ohňostroj, laserová show a Hradišťan s táborským Swing bandem.

Ohňový průvod je klasikou. Podobně jako ohňostroj, který svou pompézností návštěvníky Žižkova náměstí a okolí nadchl. O to slabší byla avizovaná laserová show. Máchání světýlky nad hlavami diváků a "řezání" do budovy pošty, bylo poněkud laciné. Při tom, v rámci projekce, která návštěvníky slavností měla provést 590 lety života Tábora, jakási ženština z balkónu muzea něco říkala plnému náměstí. Co to bylo, jsem se nedozvěděl, nebylo jí příliš rozumět. Celé oficiální zahájení uzavírala reklama na vznikající klub Kotnov. Trochu silné sousto na středověkou městskou oslavu, kterou už od 19. století do současnosti zdobila myšlenka setkávání se - ne masivní, skryté reklamy.

Co se musí nechat, je profesionalita v organizaci. Za devatenáct let se může zdát, že je to samozřejmost. Ale kdo si zkusil něco pořádat, ví, že to není lehké nikdy a vždy se objevují nové "bariéry". Páteční večer až na výjimky, jakou byl výpadek elektrického proudu na Tržním náměstí, proběhlo vše, jak mělo. Aspoň pro diváky. Třešínkou na dortu pak bylo vyklidňovací vystoupení Hradišťanu a naprosto epesní koncert Swing bandu Tábor, který ten večer hrál jako jeden muž. Energicky, hravě a profesionálně.
Lidé tančili jak o život a při děkovačkách si mohli hlasivky strhat. Nutno poznamenat, pro mě to byl předčasný vrchol Táborských slavnosti. Už jen proto, že je to domácí orchestr, který předvedl, že tu nutně nemusíme mít "věci z dovozu".


Autor: David Peltán


Přejdi na téma: Táborská setkáníFotografie
Související články

 

 

DNES: Buty zahrají v lezeckém klubu

Populární kapela Buty zahraje dnes, ve čtvrtek 3. září od 19 hodin, v sezimoústeckém lezeckém centru a kavárně Wall Club. Kapelu není třeba dlouze představovat. Ostravská skupina vznikla v roce 1986 a jejími zakládajícím členy jsou Radek Pastrňák a Richard Kroczek. Za dobu působení mají Buty na kontě téměř deset studiových alb a také například českého Lva za hudbu k Svěrákovu filmu Jízda (1994). Mnohé jejich skladby doslova zlidověly, jmenujme Chtěl bych se jmenovat Jan, Mám jednu ruku dlouhou, Krtek, František či Nad stádem koní. Vstupné na koncert je 300 korun. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 Kultura dnes


Buty

Hudba
WALL CLUB Caffe, Kánišova 239, Sezimovo Ústí I
03.09.2015 od 19:00 hod.

 

Klasici na Střelnici: Václav Hudeček a Jan Mráček

Hudba / koncert / klasická hudba
Střelnice Tábor
03.09.2015 od 18:00 hod.

 

Baron Prášil

Divadlo
Otáčivé hlediště Český Krumlov
03.09.2015 od 20:00 hod.

 

Maturitní práce 2015

Výstava
Galerie M Milevsko
03.09.2015 - 29.10.2015
vícedenní akce