PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Táborské slavnosti - část páteční: klasický ohňový průvod a chabá laserovka

Táborské slavnosti - část páteční: klasický ohňový průvod a chabá laserovka

Pondělí, 20.09.2010 / fotoreport

 

Táborské slavnosti plné středověkých radovánek se již podevatenácté na víkend usídlily v centru Tábora. Páteční (10.9.) program zahájila Ústřední hudba Armády ČR. Následoval tradiční ohňový průvod městem, ohňostroj, laserová show a Hradišťan s táborským Swing bandem.

Ohňový průvod je klasikou. Podobně jako ohňostroj, který svou pompézností návštěvníky Žižkova náměstí a okolí nadchl. O to slabší byla avizovaná laserová show. Máchání světýlky nad hlavami diváků a "řezání" do budovy pošty, bylo poněkud laciné. Při tom, v rámci projekce, která návštěvníky slavností měla provést 590 lety života Tábora, jakási ženština z balkónu muzea něco říkala plnému náměstí. Co to bylo, jsem se nedozvěděl, nebylo jí příliš rozumět. Celé oficiální zahájení uzavírala reklama na vznikající klub Kotnov. Trochu silné sousto na středověkou městskou oslavu, kterou už od 19. století do současnosti zdobila myšlenka setkávání se - ne masivní, skryté reklamy.

Co se musí nechat, je profesionalita v organizaci. Za devatenáct let se může zdát, že je to samozřejmost. Ale kdo si zkusil něco pořádat, ví, že to není lehké nikdy a vždy se objevují nové "bariéry". Páteční večer až na výjimky, jakou byl výpadek elektrického proudu na Tržním náměstí, proběhlo vše, jak mělo. Aspoň pro diváky. Třešínkou na dortu pak bylo vyklidňovací vystoupení Hradišťanu a naprosto epesní koncert Swing bandu Tábor, který ten večer hrál jako jeden muž. Energicky, hravě a profesionálně.
Lidé tančili jak o život a při děkovačkách si mohli hlasivky strhat. Nutno poznamenat, pro mě to byl předčasný vrchol Táborských slavnosti. Už jen proto, že je to domácí orchestr, který předvedl, že tu nutně nemusíme mít "věci z dovozu".SocialSprinters Academy Premium

Fotografie


Autor: David Peltán


KLIKNI a zjisti víc
KLIKNI a zjisti víc


V sobotu se v Týně nad Vltavou závodí o světové medaile

V sobotu 25.června se v Týně nad Vltavou uskuteční Mistrovství Světa v kvadriatlonu. V závodě čtyřčlenných štafet se v jednom z družstev představí 4 jihočeši - na prvním úseku plavání nastoupí Tomáš Novoveský z týmu TJ KIN České Budějovice, druhý úsek na kajaku absolvuje Michal Háša - E.ON Triathlon Team, který předá štafetu na cyklistický úsek kvadriatlonu Oldřichu Novotnému z táborského týmu CT Weber. Finishmanem štafety je pak běžec Jiří Csirik - Atletika Písek. Všichni čtyři patří k české špičce ve svých kategoriích. V závodě poměří síly se světovou špičkou a nebo například s týmem pražské Sparty. Závod startuje ve 12:00. Více informací  ZDE 

Související články

 

 
Kultura dnes


Buskers fest after party

Hudba / deep house, minimal techno
music bar Velbloud
24.06.2016

 

Buskers fest 2016 - Festival pouličního umění České Budějovice

Festival / pouliční umění
České Budějovice
24.06.2016 od 15:00 hod.

 

Ženy Jindřicha VIII. aneb Chudák král(em)

Divadlo / komedie
Otáčivé hlediště
24.06.2016 od 21:30 hod.

 

Open air musicfest Přeštěnice

Festival
Přeštěnice
24.06.2016 - 25.06.2016
vícedenní akce

 

ŽIJ KULTURNĚ!

Staň se i TY součástí jihočeské kultury! Přidej se k partě a získávej tipy na zajímavé akce, články a také fanouškovské a pořadatelské výhody.

×