PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Táborské slavnosti - část páteční: klasický ohňový průvod a chabá laserovka

Táborské slavnosti - část páteční: klasický ohňový průvod a chabá laserovka

Pondělí, 20.09.2010 / fotoreport

 

Táborské slavnosti plné středověkých radovánek se již podevatenácté na víkend usídlily v centru Tábora. Páteční (10.9.) program zahájila Ústřední hudba Armády ČR. Následoval tradiční ohňový průvod městem, ohňostroj, laserová show a Hradišťan s táborským Swing bandem.

Ohňový průvod je klasikou. Podobně jako ohňostroj, který svou pompézností návštěvníky Žižkova náměstí a okolí nadchl. O to slabší byla avizovaná laserová show. Máchání světýlky nad hlavami diváků a "řezání" do budovy pošty, bylo poněkud laciné. Při tom, v rámci projekce, která návštěvníky slavností měla provést 590 lety života Tábora, jakási ženština z balkónu muzea něco říkala plnému náměstí. Co to bylo, jsem se nedozvěděl, nebylo jí příliš rozumět. Celé oficiální zahájení uzavírala reklama na vznikající klub Kotnov. Trochu silné sousto na středověkou městskou oslavu, kterou už od 19. století do současnosti zdobila myšlenka setkávání se - ne masivní, skryté reklamy.

Co se musí nechat, je profesionalita v organizaci. Za devatenáct let se může zdát, že je to samozřejmost. Ale kdo si zkusil něco pořádat, ví, že to není lehké nikdy a vždy se objevují nové "bariéry". Páteční večer až na výjimky, jakou byl výpadek elektrického proudu na Tržním náměstí, proběhlo vše, jak mělo. Aspoň pro diváky. Třešínkou na dortu pak bylo vyklidňovací vystoupení Hradišťanu a naprosto epesní koncert Swing bandu Tábor, který ten večer hrál jako jeden muž. Energicky, hravě a profesionálně.
Lidé tančili jak o život a při děkovačkách si mohli hlasivky strhat. Nutno poznamenat, pro mě to byl předčasný vrchol Táborských slavnosti. Už jen proto, že je to domácí orchestr, který předvedl, že tu nutně nemusíme mít "věci z dovozu".


Fotografie


Autor: David Peltán


Zemřel hradní architekt a výtvarník Bořek Šípek

Dnes, v sobotu 13. února, dopoledne zemřel přední český výtvarník, designer a hradní architekt Bořek Šípek. Ve věku 66 let podlehl několikaměsícovému boji s rakovinou. Za prezidenta Václava Havla byl Šípek hradním architektem, slavné jsou například Havlovy lavičky. Věnoval se práci se sklem i designu nábytku. V Holandsku vlastnil designové studio a jeho díla vlastní světové galerie a muzea. Kromě nich má jeho díla doma vystavené například leader Rolling Stones Mick Jagger, Bob Dylan či Jean Paul Gautier. Kromě toho byl děkanem Fakulty umění a architektury Technické univerzity v Liberci a také nositelem rytířského Řadu Řádu umění a literatury. Se zpěvačkou Leonou Machálkovou má třináctiletého syna Artura. (dap)

Výherci soutěže o vstupenky na Severskou filmovou zimu

 Výherci soutěže o 3x2 lístky na Severskou filmovou zimu, jejíž pražská část proběhne od 15. do 21. února v Lucerně se stávají Petr Kolář, Lea Luxemburgová a Šárka Bíbrová. Gratulujeme. Všem ostatním děkujeme za účast v soutěži a přejeme hodně štěstí v těch dalších. I nadále soutěžíme o audioknihu a další soutěže se připravují. Sledujte i nadále Kulturne.com

Související články

 

 
Kultura dnes


Jam Session vol.2

Hudba / Alternativa, folk, djembe
Kryt civilní obrany za viaduktem, Vodní ulice
13.02.2016 - 14.02.2016 od 19:30 hod.
vícedenní akce

 

Debustrol & Hentai Corporation

Hudba
MC Fabrika
13.02.2016 od 20:30 hod.

 

Zimní Bernfest

Hudba / festival
Sokolovna
13.02.2016 - 14.02.2016 od 20:30 hod.
vícedenní akce

 

Táborský pivovar v proudu času

Výstava
Stará radnice, Žižkovo nám. 1
13.02.2016 - 10.07.2016 od 09:00 hod.
vícedenní akce

 

ŽIJ KULTURNĚ!

Staň se i TY součástí jihočeské kultury! Přidej se k partě a získávej tipy na zajímavé akce, články a také fanouškovské a pořadatelské výhody.

×